Vėlyvas laimės atradimas
Jonas ilgai klajojo po svetimą didelį miestą, kol galiausiai atsidūrė stotyje. Kojos niūrė nuo nuovargio, o ir nuotaika buvo prasta. Su tokia džiaugsma vyko čia, negalvojo, kad teks taip skubiai išvykti. Juk jis nieko blogo nepadarė, o dabar bėga lyg nusikaltęs katinas.
Pastebėjęs laisvą vietą laukiamajame, atsisėdo pailsėti. „Dabar atsikvėpsiu, o tada eisiu pasitikrinti bilietą. Penkios minutės jau nieko nekeis. Gerai, kad neužsakiau atgalinio bilieto iš anksto. Planavau čia pasilikti savaitę… Na, bet kas padarysi.“
Kai pajuto, kad kojos šiek tiek atsipalaidavo, užsikabino sunkų sportinį krepšį ant peties ir nuėjo link bilietų kasos. Stovėdamas eilėje žiūrėjo į stotis kupiną judesį ir galvojo, ką darys, jei į traukinį bilietų nebeliks. Bet kasininkė išdavė jam bilietą. Tiesa, reikės laukti traukinio daugiau nei tris valandas. Nieko tokio. Svarbiausia – bilietas yra, jis važiuos namo.
Jonas į kišenę susikišo bilietą ir pasą, apsidairė. Jo vieta jau buvo užimta. Jis išėjo į lauką, link traukinių. Prie stoties sienos taip pat stovėjo suolai. Prie vieno iš peronų stovėjo pasirengęs išvykti greitasis traukinys. Elektroninis ekranas prie šeštojo perono rodė išvykimo laiką ir kelionės tikslą. Visi keleiviai jau buvo įsėdę į traukinį, todėl suolai prie stoties buvo laisvi.
Stiprus kreozoto ir kelio dulkių kvapas maišėsi su cigarečių dūmais, paragautų alkoholių kvapu ir neplautų kūnų prakaita. Šviežias oras nelabai padėjo. Per dieną pro stotį praeina tūkstančiai keleivių, įskaitant benamius ir girtuoklius.
Jonas apsistojo ant vieno suolo, iš kur gerai matėsi visi ekranai ir peronai, pasiruošęs laukti savo traukinio. Mintyse kartojo pokalbį su Gabrielės anūku, vėlai sugalvodamas tinkamas frazes ir argumentus, kurie tada išskrido iš galvos…
„Laisva?“ – išgirdo šalia jauno vyro balsą.
Jonas pakėlė akis ir priešais save pamatė jauną vyrą, apsirengusį griežtą kostiumą, su mažu lagaminu ant ratukų.
„Laisva, sėskitės“, – tarė jis ir truputį pasislinko į šoną, nors vietos šalia buvo pakankamai. Pastebėjo, kad ir ant kitų suolų sėdėjo žmonės.
Vyras atsisėdo kitoje suolo pusėje, atpalaidavo kaklaraištį, po to pastatė lagaminą šalia savęs.
„Į komandiruotę vykstate?“ – paklausė Jonas, kuriam norėjosi pasikalbėti, išgirsti žmogaus balsą.
„Ne, grįžtu iš komandiruotės namo“, – atsakė jis nenoriai ir žvilgtelėjo į Joną.
„Ir aš grįžtu namo“, – atsiduso Jonas.
„Taip pat iš komandiruotės?“ – skeptiškai paklausė vyras.
„Ne. Užsukau svečiu. Galvojau pasilikti savaitę, bet nepavyko“, – Jonas nuleido galvą.
„Kaip tai, išvarė?“ – su užuojauta paklausė vyras.
„Lygtai taip. Sėdžiu čia, laukiu klaipėdos traukinio. O jūs?“
„Nesiseka mums, reiks ilgai laukti. Aš taip pat priverstas išvykti anksčiau laiko. Turėjau pakeisti bilietą.“
„Koks jūsų vagonas?“ – su smalsumu paklausė Jonas.
„Vienuoliktas.“
„Tai važiuosime kartu. O kupė kokia, ne penkta atsitiktinai?“
„Penkta“, – nepatikėdamas tarė vyras ir ėmė ieškoti bilieto kišenėje. Patikrino, linktelėjo ir vėl įdėjo atgal. Po to pliaukštelėjo rankomis ant kelio.
„Nu ir sutapimas. Jūs ką tik pirkote bilietą?“ – paklausė jis, atidžiau žvelgdamaJie su Gabriele įlipo į vagoną, o kelyje link namų rankose laikė vienas kitą taip tvirtai, lyg niekada daugiau nebeleistų paleisti.