Vėlyvas skambutis
Tadas išėjo iš darbo. Žemas pilkas dangus kibo virš miesto, lyg spaudžiantį jį prie žemės. Tik kryžiai auksuotų Šv. Mykolo bažnyčios kupolų ramiai siekė aukštyn, prasiskverbdami per pilkus debesis.
Smulkus dulksnintis lietus dūrė veidą, kol jis ėjo link mašinos. „Toyotos“ salone vos juntamai kvepėjo aromatizatoriumi. Tadas padėjo rankas ant vairo ir akimirką pasėdėjo, džiaugdamasis, kad spėjo pietų metu paimti automobilį iš remonto. Nereikės šlapioje laukti maršrutkės, o paskui stumtis joje, grįžtant namo.
Pasukęs uždegimo raktą, salonas užsipildė įkyrios popmuzikos garsų. Tadas sumušė garsą. „Namo!“ – liepė sau ir išvažiavo į prospektą. Pirštai lėtai beldė į vairą, pritardami paprastai melodijai.
Penktadienis. O penktadieniais jis su draugais ėjo į klubą, atsipalaiduodavo po darbo savaitės. Ką gi dar daryti laisviems jauniems žmonėms, neapkrautiems šeima, vaikais ir įvairiais įsipareigojimais?
Butą sutiko tyla. Tadas nuo slenksčio pamatė atviras spintas. Širdyje klastingai sudrebėjo negera nuojauta. Nusiavęs batus, kojinėmis nuėjo į kambarį, žveldamas į spintas, nors žinojo, ką ten pamatys. Tarp jo marškinių ir švarkų kabėjo tušti kartuvėliai, ant kurių anksčiau kabojo Onutės suknelės ir palaidinės.
Išėjo. Pastaruoju metu jieda dažnai pykdavosi, bet greitai susitaikydavo. Ji paskambino jam į darbą ir pasakė, kad į klubą šią vakarienę neisią. Tada jį kažkas atitraukė, o paskui jis išvažiavo pasiimti mašinos… „Pyko, kad nepaskambinau? Ar dėl to išsiskiria? – pirma mintis, kylanti Tadui. – Ne. Ji viską suplanavo. Spintų duris paliko atviras, kad iškart patektų į vienatvės ir netverčiamo liūdesio atmosferą, kad pasijustų kalta. Pagal scenarijų čia turėjo būti užrašas su kaltinimais ir atsisveikinimo žodžiais.“ – Jis apsidairė po kambarį.
Jie gyveno kartu pusantrų metų. Onutė jam tiko viskuo: graži, linksma, išlaikytai įkyri. Tai reiškia, kad jis jai netiko. Pastaruoju metu Onutė vis dažniau pradėdavo kalbėti apie vestuves, medaus mėnesį… Jis atsakydavo juokais. Aišku. Nelaukė iš jo ryžtingų žingsnių ir nusprendė paspartinti įvykius. Tikriausiai galvojo, kad jis paskubės skambinti, prašyti grįžti…
Tadas suprato, kad būtent tai nori padaryti dabar. Surinko Onutės numerį, bet jos telefonas buvo išjungtas. Tadas metė telefoną ant sofos.
Jis įsivaizdavo Onutę, kaip ji, prisiglaudusi prie kriauklės ir stovėdama ant vienos kojos kaip gervė, ploja bulves… Norėjosi, kad ji grįžtų, dabar tuoj pat. Nuskubo į virtuvę. Kriauklėje stovėjo nKai paskui Tadas ir Kamilė išėjo iš kavinės, pirmą kartą per ilgą laiką jausdamas šiltą viltį, lietingas vakaras atrodė nebe toks niūrus.