Vėlyvas skambutis
Dovydas išėjo iš biuro. Žemas, pilkas dangus kibo virš miesto, lyg spaudžiantį jį prie žemės. Tik auksiniai Šv. Onos bažnyčios kryžiai ramiai siekė į aukštį, per prasiskverbiančią pilką miglą.
Smulkus lietus kapojo į veidą, kol jis ėjo link mašinos. „Toyotos“ salone vos juntamai kvepėjo aromatizatoriumi. Dovydas uždėjo rankas ant vairo ir akimirką pasedėjo, džiaugdamasis, kad per pietų pertrauką paspėjo pasiimti automobilį iš remonto. Nereikės šlapti, laukiant autobuso, o tada grūstis juose keliaujant namo.
Pasukęs uždegimo raktą, salonas užpildėsi prigludančios popmuzikos garsais. Dovydas pritildė garso. „Namų!“ – įsakė sau ir išvažiavo į prospektą. Pirštai beldė į vairą paprastos dainos ritmą.
Penktadienis. O penktadieniais jis su draugais eidavo į klubą, atsipalaiduodavo po darbo savaitės. Ką dar jauni, laisvi žmonės turėtų veikti, neturėdami šeimos, vaikų ar kitų įsipareigojimų?
Butas pasitiko tylomis. Dovydas nuo slenkstio pamatė atviras spintos duris. Širdyje nurūko nemalonus išankstinis jausmas. Nusivilko batus ir baltais kojinėmis nuėjo į miegamąjį, žinodamas, ką pamatys. Tarp jo marškinių ir švarkų kabėjo tušti pakabų skeletai, kuriuose anksčiau kabojo Dalios suknelės ir palaidinės.
Išėjo. Paskutiniu metu jie dažnai pykdavosi, bet greitai susitaikydavo. Ji paskambino jam į darbą ir pasakė, kad į klubą šį vakarą neis. Jį kažkas atitraukė, o paskui jis nuvažiavo pasiimti mašinos… „Pyko, kad nepaskambinau? Ar dėl to iš tikrųjų išsiskiria? – pirmas dalykas, kuris atėjo Dovydui į galvą. – Ne. Ji viską suplanavo. Paliko spintos duris atviras, kad aš iš karto patektį į vienatvės ir sielvarto atmosferą, jaustis kaltu. Pagal scenarijų turėjo būti palikta raštelis su kaltinimais ir atsisveikinimo žodžiais.“ – Jis apsidairė po kambarį.
Jie gyveno kartu pusantrų metų. Dalia jam visai tiko: graži, linksma, saikingai įkyri. Vadinasi, jis jai netiko. Pastaruoju metu ji vis dažniau pradėdavo kalbėti apie vestuves, medaus mėnesį… Jis atsiprašinėdavo juokais. Aišku. Neišlaužė jo sprendimo ir nusprendė pagreitinti įvykius. Galvojo, kad jis paskubs skambinti, maldauti grįžti…
Dovydas suprato, kad būtent tai jis ir norėjo padaryti dabar. Jis surinko Dalios numerį, bet telefonas buvo išjungtas. Dovydas metė telefoną ant sofos.
Jis įsivaizdavo Dalią, kaip ji, prisiglaudusi prie kriauklės ir stovėdama ant vienos kojos, kaip gervė, byrina bulves… Norėjosi, kad ji grįžtų, dabar pat. Jis nubyrėjo į virtuvę. Kriauklėje stovėjo neišplauti pusryčių lėkštės ir puodukai. Šalia – tuščias vyno butelis. Likęs po kažkokios vakarėlės. „Išgėrė, vadinasi, dvejojo, nerimavo.“ Tai Dovydą nudžiugino. Jis išplovė indus. Tuščias butelis buvo įkištas kakleliu žemyn į perpildytą šiukšlių dėžę.
Dalia nekentė neišplautų indų. Vadinasi, ji juos paliko specialiai jam, auklėjimo tikslais. Kad jis suprastų, kaip jam bus sunku vienam: reikės patiems plauti indus, išnešti šiukšles… Aktorė! Uodėlė! Už tai jis ją ir mylėjo. Tiesa, apie meilę kalbėjo tik santykių pradžioje.
Jis pastebėjo raštelį ant šaldytuvo durų, pridurtą magnetu. „Aš išėjau. Nežinau, ar mums verta tęsti santykius.“ Štai taip, be paaiškinimų, kaltinimų ir parašo.
O jis jau buvo atradęs žiedą. Laukė tik algos, kad nusipirktų, ir tinkamos akimirkos, kad gražiai, atsiklaupęs ant vieno kelio, jį įteiktų Daliai draugų akyse.
„Jei mergina išėjo, tai tik į gera“, – pradainavo jis, perdirbdamas žinomos senos dainos žodžius.
Tylus virtuvėj daina skambėjo netikrai ir liūdnai. „Grįš. Aš irgi išdidus. Neskambinsiu. Tegul kentėlia.“ – Dovydas paėmė šiukšlių dėžę ir išnešė šiukšles.
Kai grįžo, dar prie durų išgirdo mobilųjį telefoną, duslų skambučio melodijos garsą. Neatsivėręs, nubėgo prie sofos. Ekrane švietė nežinomas numeris. Neatsakyti? O jeigu tai Dalia?!
„Taip“, – atsakė jis.
„Rokas, labas.“ – Dovydas nudžiugo, pagalvojęs, kad tai Dalia. – „Čia aš, Austėja. Ilgai nesiryžau tau paskambinti. Tu man nieko nepažadėjai… Bet aš nežinau, ką daryti…“ – tarė merginos balsas.
„Kas čia? Kokia Austėja?“ – Nustebęs Dovydas net nepastebėjo, kad mergina jį pavadino Roku.
„Tu manęs neprimeni? Tada mums nėra apie ką kalbėti.“ – Ir ryšys nutrūko.
„Velnias žino kas“, – iškėlė balsą Dovydas.
Jis pažiūrėjo į šlapius purvinus pėdsakus nuo batų ant kilimo ir vėl prisiblaivė. Tuomet vėl paskambino telefonas.
„Rokas, aš norėjau pasakyti…“
„Aš ne Rokas. Mano vardas Dovydas. Panelė, jūs suklydote numeriu“, – paaiškino jis.
„Tu man melavai? Kodėl? Tu pats davė man savo telefono numerį“, – ir ji pakartojo jo numerį.
„Aš nemeluoju. Dovydu esu vadJie išėjo kartu į kiną, ir Dovydas suprato, kad kartais gyvenimas davė jam antrą šansą, kad būtent tose akimirkose, kai viskas atrodo prarasta, gali atsirasti naujas kelias.