Vėlyvoji motinystė: graži dukra, atėjusi sunkiai.

Vakar užsirašiau šią istoriją, kuri mane labai sujaudino.

Dukra Onutė buvo tikra gražuolė. Nors ji gimė vėlai, kai motinai jau buvo beveik keturiasdešimt, ir tai buvo sunkus kelias. Prieš tai Onos vyras mirė, ir ji liko viena, nes vaikų su juo Dievas nesuteikė.

O tada ji išvyko pas savo pusseserę į miestą, pragyveno ten dvi savaites, o grįžusi po devynių mėnesių pagimdė dukrelę Gedutę.

Kaimo kaimynės, žinoma, šnibždėjosi, bet Ona niekam nepasakojo, kas yra Gedutės tėvas ir kodėl jis neužsuka. Net artimiausia draugė-kaimynė šios paslapties taip ir neišaiškino. Tačiau Gedutė augo visų pavydėtina – graži mergaitė, šviesiaplaukė, stipri.

O kaip Ona ja rūpinosi! Rengdavo, mokydavo proto, mokydavo namų ruošos. Gedutė užaugo – aukšta, tvirta, mandagi. Baigusi mokyklą, išklausė kursus rajone ir grįžo į gimtąjį kaimą kaip paukštininkystės ūkio buhalterė.

Ir iškart susipažino su Andriumi. Jis buvo naujas kaimo vyras, neseniai atvykęs agronomu. Išsilavinęs, ne toks kaip vietiniai ūkininkai. Ir jiems vienas kitas patiko. Andrius po mėnesio prisipažino meilėje ir tuoj pat susituokė su Gedute. Jai – dvidešimt vieneri, jam – dvidešimt penkeri. Vestuvės buvo iškilmingos, visas kaimas dalyvavo.

Tačiau po vestuvių jis pradėjo dingti – išnykdavo dienai ar dviem, o paskiau vėl pasirodydavo. Kartą vasarą jie su Gedute sėdėjo altanėje, arbatą gėrė. Staiga prie namo privažiavo automobilis, išlipo moteris su berniuku.

“Štai, tėti, priimk atostogoms.” Paaiškėjo, kad tai jo pirmoji žmona, apie kurią Gedutei jis ne žodžio nebuvo mintuojęs. O į sūnų jis nuolat lankydavosi. Gedutė apgaulės nepernešė, susirinko daiktus ir išsikraustė pas motiną.

Kiek ašarų Ona pralieto! O dukra jos priekaištavo: “Negalima taip tiesiog vyro palikti!”

“Na ir kas, kad jis prieš tai turėjo šeimą? Dabar jis tave myli. Priimk berniuką, jis tik atostogauja.”

Bet Gedutė nesutiko ir išsiskyrė su Andriumi. Jauna ir užsispyrusi. Susirinko ir išvyko į miestą ieškoti laimės. Pas motiną važiuodavo dažnai, bet pasigirti neturėjo ko. Nėra nei stabilaus darbo, nei būsto, nei vyro.

Kai jai sukako dvidešimt aštuoneri, motina susirgo, nualpo. Gedutė viską paliko ir grįžo pas ją. Andrius jau buvo susituokęs, turėjo du vaikus, o jo žmona labai išsigando, kad Gedutė pradės kišti tarp jų pleiskanas. Mat, iš miesto sugrįžo tokia išpuošusi.

Bet Gedutė į nieką nekreipė dėmesio. Nė žingsnio nuo kiemo. Visą save skyrė motinai, prižiūrėjo, rūpinosi, kiek galėjo.

Visus du metus ji nešė tą naštą, nors gydytojai daugiau nei metų nesuteikė. Ir taip jos neliko…

Į miestą Gedutė daugiau nebegrįžo, ten jos neramus gyvenimas neprisirišo. O Andriaus žmoną nerimąPo dvidešimties metų užvelgusi jo kankinančias akis, ji pagaliau suprato, kad tikroji meilė niekada nevėluoja.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 × two =

Vėlyvoji motinystė: graži dukra, atėjusi sunkiai.