Vieną dieną ji sapnavo sapną. Didelė saulės nutvieksta pieva, o jos viduryje stovi raižytas baltas krėslas, ant kurio sėdi Antanas. Laiminga pribėga prie jo, kad apsikabintų, tačiau staiga užklumpa tamsa. Eglė šaukia vyrui, bet jis neatsako.
Eglė ištekėjo būdama devyniolikos metų. Jos vyras Antanas buvo aštuoneriais metais vyresnis už ją. Jis buvo sumanus, turėjo savo verslą, tad jauna pora iš karto pradėjo gyventi savarankiškai.
Jiems puikiai sekėsi. Antanas dirbo ir išlaikė šeimą, o Eglė rūpinosi namais ir augino sūnų. Jų santykiai puikiai klostėsi, vyras ir žmona mylėjo vienas kitą, palaikė ir kūrė ateities planus. Tačiau viskas staiga subyrėjo. Antanas mirė.
Eglė po tokio šoko atsitiesti negalėjo. Užsidarė savyje, nustojo bendrauti su draugais ir giminėmis. Ji prarado susidomėjimą gyvenimu. Artimieji stengėsi ją sugrąžinti į realybę, bet niekas nepadėjo. Net mažas sūnelis negalėjo ištraukti motinos iš užmaršties būsenos.
Tuo metu pradėjo kauptis problemos, kurias reikėjo spręsti. Kreditoriai ragino sumokėti būsto paskolą, kurioje gyveno šeima. Antano verslas pradėjo byrėti: vienas iš jo kolegų bandė viską užvaldyti. Situacija buvo sudėtinga, reikėjo veikti nedelsiant, jei ji norėjo užtikrinti saugią ateitį sau ir sūnui.
Nepaisant to, Eglės niekas nepasiekdavo. Ji nenorėjo klausytis jokios informacijos: kai siūlė skirti naują įmonės direktorių, kai patarė parduoti namą, kai primygtinai reikalaudavo daugiau dėmesio skirti vaikui ar prašė pasirašyti kokius nors dokumentus.
– Kodėl visa tai nukrito man ant pečių? – mąstė ji. – Kodėl Antano nėra šalia?
O tada vieną dieną ji susapnavo sapną. Didelė saulės nutvieksta pieva, o jos viduryje stovi Antanas. Laiminga pribėga, kad jį apkabintų, tačiau staiga įsivyrauja tamsa. Eglė šaukia vyrui, bet jis neatsako. Ji bėga, grabinėja orą rankomis, atsitrenkia į kliūtis, kol galiausiai susiduria su žmogaus siluetu ir stipriai jį apkabina. Tuo metu iš aukštai ant pievos krenta akinanti šviesa ir švelnus, tačiau reiklus Antano balsas sako: „Rūpinkis mūsų sūnumi!“.
Eglė atsimerkia ir mato, kad apkabinusi sūnų, kuris į ją žiūri stiklinėmis akimis, nieko nesako, neparodo emocijų.
– Sūnau! – Eglė sušuko neramiai ir pabudo.
Ji pribėgo prie lovelės, berniukas miegojo susisukęs ir ramiai kvėpavo. Eglė užklojo jį antklode ir išėjo į balkoną.
Tik dabar ji pastebėjo, kad atėjo ruduo. Aplink spalvingi medžiai, mėlynas dangus, skaidrus kaip krištolo švarus oras – viskas aplink skelbė, kad gyvenimas tęsiasi. Apsirengė švarką ir išėjo į lauką. Šuo iššoko iš būdos ir sugrįžo pasitikti šeimininkės, draugiškai vizgindamas uodegą.
– Sveikas – Eglė paglostė ištikimą šunį. – Atsiprašau, apie tave irgi buvau pamiršusi.
Moteris priėjo prie automobilio, atsisėdo už vairo ir įkišo raktą į užvedimo spyną. Automobilis atsakė džiaugsmingu burbuliavimu.
Eglė padėjo rankas ant vairo ir pravirko. Tik dabar atsirado laisvės ašaros: nuo nusivylimo, vidinio lūžio, stipraus ilgesio ir vienišumo. Verkdama pagaliau pajuto palengvėjimą. Ji nubėgo namo pažadinti sūnaus. Reikėjo keliauti į darželį.
Važiuodami Eglė užvertė berniuką klausimais, o jis džiaugėsi, kad mama pagaliau su juo kalbasi, linksmai atsakinėjo.
Paliko sūnų saugiose rankose, bet ji negalėjo išeiti, atrodė, kažkas ją sulaikė. Atsisėdo ant suoliuko ir džiaugėsi matydama, kaip sūnus bėgiojo su draugais. Staiga prie jos priėjo berniukas ir įteikė jai knygą. Eglė automatiškai ją atvertė ir pradėjo skaityti:
„Pasakojimas apie talentingą vabalą“
Viename miške gyveno burtininkas voras. Jis pynė tokius gražius tinklus, kad visi miško gyventojai stebėjosi, ypač kai juos dengė rasos lašai. Gražūs raštai saulėje spindėjo, žėrėdami lyg brangakmeniai.
Laikas bėgo. Voras paseno. Norėjo perduoti savo įgūdžius kažkam kitam, bet niekas iš jo šeimos nesutiko tapti mokiniu. Jis labai nusiminė, kol vieną dieną pravirko.
Matydamas jo kančią, šalia gyvenantis vabalas pažadėjo padėti.
– Surasiu tau mokinį – ir nubėgo ieškoti miške. Ilgai klaidžiojo, siūlė, įkalbinėjo kitus vorus ateiti mokytis, bet visi atsisakė.
Tada jis grįžo pas burtininką vorą ir tarė:
– Meistre, priimk mane į mokinius. Noriu taip pat pinti raštus.
– Bet kaip? Tu esi vabalas, o ne voras. Tai neįmanoma.
– Pabandykime – tikrai norėjo nudžiuginti senolį.
Pradėjo mokytis. Po tam tikro laiko nuostabus vabalas išmoko pinti tinklus ir tai darė ne prasčiau nei jo mokytojas.
„Koks išmintingas pasakojimas“, pagalvojo Eglė.
Ji pažiūrėjo į dangų ir labai nuoširdžiai pasakė: „Ačiū“.
Sėsdama į automobilį, ji žinojo, kad grįš į įmonės biurą, kurioje dirbo Antanas. Ji turėjo planą – reikėjo išgelbėti verslą.