Vieną dieną vyras grįžo iš svečių, atsiduso ir pasiūlė atlikti mūsų dviejų metų dukrai tėvystės testą: Ne dėl manęs, dėl mamos.

Kartą vyras sugrįžo iš motinos, giliai atsiduso ir pasiūlė padaryti mūsų dvejų metų dukryti tėvystės testą: „Ne man, mamai…“

„…Pusę metų iki mūsų vestuvių ji įkalbinėjo sūnų: ‘Nevesk jos, ji tau neporą!’“ – pasakoja trisdešimtmetė Gabija, jos balsas drebėjo nuo užgaidos. „‘Per daug graži, tikrai tau neištikims!’ Tuomet juokėmės, vaikščiojom kaip tikri kaimynai. Bet dabar mums ne juokas. Jau visai ne juokas!“

Gabija nelaikė save kažkokia žavinga grožybe. Paprasta mergina iš Vilniaus priemiesčio, rūpinasi savimi, kaip ir daugelis. Liekna, švelni, reiklė santykiuose. Kodėl jos uošvė, Birutė, nusprendė, jog Gabija – lengvabūdė ir neištikima, liko paslaptimi. Tačiau ši moteris padarė snautės gyvenimą pragaru.

Su Mindaugu jie buvo susituokę ketverius metus, augino dukrelę. Gabija buvo motinystės atostogose, jos dienos – tai begalinė virtuvė, vonia, ir maištynės su kūdikiu. Vieninteliai, su kuo ji bendravo – kitos mamytės vaikų žaidimų aikštelėje. Bet uošvė nesiliavo. Ji įtarinėjo Gabiją neištikimybėmis, sekiojo ją kaip detektyvas iš pigios dramos.

„Ji visada mane sekiojo!“ – suvirpėjo Gabijos balsas, o akyse užblizgėjo ašaros. „Skambindavo, tikrindavo, atvažiuodavo be perspėjimo. Iš pradžių bandžiau juokais viską priimti, pasakodavau Mindaugui, juokėmės. Bet tai išvargina! Kelis kartus praradau kantrybę, ėmiau rietinėtis. Ji užtildavo trumpam, o paskui vėl griebdavosi savo išsiuvinių.“

Pirmas didelis konfliktas kilo praėjus keliems mėnesiams po vestuvių. Birutė staiga pasirodė Gabijos darbe. Be perspėjimo, be jokios priežasties. Norėjo patikrinti: ar tikrai snautė čia dirba? O gal meluoja vyrui, kad ofise, o pati laksto su meilužių?

„Nežinau, kaip ji generolios sargybą pralindo!“ – atsiminė Gabija, jos tonas peršoko į įniršį. „Mūsų biurų pastate sargybiniai, svečius tik su registracija. Vos nenukritau, kai sekretorė įvedė ją: ‘Jums svečių.’ Klausiu: ‘Birutė, ko čia?’ O ji atsako: ‘Atėjau pažiūrėt, kaip tu dirbi.’ Ir žiūri aplink! Atviras biuras, visi prie kompiuterių, nieko nepaslėpsi. Nežinau, ką ji išmuštų, jei turėčiau atskirą kabinetą!“

Vėliau sekretorė, Ieva, pašnibždėjo Gabijai, kad keista moteris klausinėjo krūvą klausimų. Kaip ilgai snautė čia dirba? Ar nevėluoja? Su kuo bendrauja? Ar neturi kas nors biure? „Pasakiau, kad esi ištekėjusi, turi vyrą!“ – pridūrė Ieva, su nuostaba susiraukusi. Gabija buvo užvirtusi. Grįžusi namo, ji viską išdėstė Mindaugui: „Tavo motina peržengia visas ribas! Pasikalbėk su ja, čia ne normalu! Ji tik po stalu nežiūrėjo, meilužių ieškodama. Nors, gal ir žiūrėjo!“

Mindaugas, matyt, rimtai pasikalbėjo su motina. Kurį laiką buvo ramu. Birutė skambindavo tik vakarais, klaudavo, kaip sekasi, atveždavo pyragėlių. Gabija pradėjo tikėtis, kad audra praėjo. Tačiau ji klydo.

Kitas incidentas įvyko, kai Gabija buvo nėščia, bet dar dirbo. Susirgus, ji pasiėmė ligoninį, miegojo namuose su išjungtu telefonu, kol staiga prabudo nuo trenksmo į duris ir nesiliaujančio skambučio. „Pašokau, galvojau, kad gaisras!“ – atsiminė ji. „Pažiūrėjau pro akis – uošvė! Pasikietinusiu veidu daužosi į duris ir spyria į skambutį. Bijojau atidaryt, paskambinau Mindaugui: ‘Skubėk namo, nesuprantu, kas vyksta!’ Jis atvarė per dvidešimt minučių. O ji visą tą laiką stovėjo prie durų, manęs laukė!“

Jie su Mindaugu priverkė Birutei. Gabija grasino iškviesti policiją ir psichiatrinę, jei taip pasikartos. „Laikyk ją toliau nuo manęs!“ – pareikalavo ji vyro. Ir vėl užtildo.

Gabija ir Mindaugas laukia dukrelės, tačiau uošvė net nepažiūrėjo į anūkę. Vėliau paaiškėjo kodėl. Ji netikėjo, kad tai jos kraujas. „Aišku, aš gi lakstau kaip be galo, iš kur man Mindaugo vaikas?“ – kartėliais nusišypsojo Gabija. Priežastis? Vyro šeimoje gimdavo tik berniukai. Mergaitė, Birutės logika, buvo įrodymas, kad snautė neištikima. „Neklausiau tos nesąmonės,“ – tyliai tarė Gabija. „Su ja nebendrauju. Mindaugas kartais lankosi pas ją, bet be mūsų. Gal tai ir geriau. Nepatikėčiau jai dukters.“

Tačiau blogiausias smūgis buvo priekyje. Vieną dieną Mindaugas grįžo nuo motinos, sunkiu atodūsiu, pamirktelėjo ir staiga pasiūlė padaryti dvejų metų dukrytei tėvystės testą. „Ne man, Gabij, tu ką! – mosavo jis rankomis. – Aš neabejoju. Tai mamai! Kad ji pagaliau nurimtų. Ji jau visai išprotėjo, o aš priverstas klausytis!“

Gabija kartžiausiai nusijuokė jam į veidą. „Mamai? – pakartojo ji, balsas drebėjo nuo įniršio. „Geriau pripažink, kad pats į ją įsitikinai! Tu žinai, ji niekada nesustos. Padarysim tris skirtinguose laboratorijose – ji sakys, kad gydytojai papirkti, o rezultatai suklastoti! Aš neketinu šokti pagal jos dūdelę, baigta!“

„Tai gi nesunku, padaryti testą,“ – Mindaugas nesiėmė atsitraukti.

„Kam?“ – Gabija žvelgė į jį, sulaikydama ašaras. „Aš žinau, kieno tai**”Bet kai Mindaugas nieko neatsakė, tik nuleido galvą, ji suprato, kad jų santuoka jau tarsi išdžiūvęs lapas – lieka tik numesti ją vėjui.”**

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

nineteen + fifteen =

Vieną dieną vyras grįžo iš svečių, atsiduso ir pasiūlė atlikti mūsų dviejų metų dukrai tėvystės testą: Ne dėl manęs, dėl mamos.