Vieniša moteris su priekaba

Vieniša moteris su priekaba

Rasa augino sūnų viena. Vyras išėjo nuo jos daugiau nei prieš dešimt metų. Visą šį laiką jis kilniai mokėjo alimentus, buvo skaidrus savo sąžinės ir įstatymų akivaizdoje. Bent jis pats taip apie save kalbėjo.

Išėjo, pasiėmęs savo daiktus ir mašiną, palikdamas Rasą su neapmokėta paskola už butą ir sūnumi. Per visus šiuos metus nei vieną kartą neatėjo pažiūrėti į jį, nei vieną kartą nesveikino ir nedovanojo dovanos gimtadienio proga.

“Tikriausiai jau ne vieną kvailę apvylėjo, kaip tave. Taip ir bėgs nuo atsakomybės, kol nesugedys vyriška jėga. O kuo greičiau, tuo geriau. Sakiau, neimk paskolos. Nepaklausiai. Dabar visą gyvenimą dirbsi už ją,” dūsavo Rasos mama. Nors būtent ji su tėčiu patarė tai padaryti.

Taip ir gyveno Rasa – nuo algos iki išankstinio, dirbo dviem darbais ir augino sūnų. Laimei, Martynas nedarė didelių rūpesčių.

Po antro darbo, nusikalusi nuo nuovargio, ji užsukdavo į parduotuvę ir lėtai trankydavosi namo, svajodama kuo greičiau atsikratyti sunkios maišų, nusiauti batus, atsisėsti, ištiesti kojas ir užmerkti akis. Jautėsi kaip arklys. Tokie parkuose vežioja vaikus, užsidirbdami sau maistui.

Jiems sukašo žvynus, uždeda žibantį plunksną ant galvos, apdengia ryškiu antklode. Ir jie lėtai, nuliūdę žiūri priešais save, nešdami ant nugaros dar vieną laimingą vaiką. Maždaug taip jautėsi Rasa. Gyvenimas ratu: darbas–parduotuvė–namai.

Dėvėjo patogius, lengvai nepurvėjančius drabužius, nupirktus „Ekonom“ parduotuvėje. Naujovių sau leisdavo retai ir juos rūpestingai laikydavo ypatingoms progoms, kurių jos gyvenime buvo nedaug. Taip ir drabužiai pasenę…

Rasa ėjo ir galvojo, ką pagaminti vakarienei, ar Martynas namie… Moterišką didelę krepšį nešiojo per petį. Viena ranka prilaikydavo jį, kad neslystų, o kitoje – nešdavo maisto maišą. Jei sūnus namie, pailsėdavo penkias minutes ir ėdavo virti makaronus su dešrelėmis.

O kokia ji buvo anksčiau! Tankūs plaukai, žvilgsnyje – šviesa. Figūra išlikusi – bet kur gali dėti. Kaip ir visos merginos, svajojo apie meilę. Ir ji atėjo – Maksimo pavidalu. Kaip gi neįsimylėti šaunaus vyruko? Jis žadėjo mylėti ją amžinai, sakė, kad turės mašiną, tikrai „Infiniti“ arba, blogiausiu atveju, „Lexus“. Kad tikrai turės du vaikus.

Mašiną jis nusipirko, ja ir išvažiavo į šviesią ateitį, palikdamas Rasai butą su neapmokėta paskola ir sūnų.

Rasa žiūrėjo į kelią priešais save. Verta nesusikoncentruoti – ir įkrisi į balą arba susikosi koją. Keliai mūsų nelabai geri. Reikia ir nuo šaligatvio atšokti, kad kažkoks autoliūdis neapipiltų purvu, būtinai pralėkęs per balą.

“Rasa!” – kelią jai užstodama graži jauna moteris madingais drabužiais.

Rasa vos atpažino Jolantą, su kuria kartą mokėsi mokykloje. Ji niekada nebūdavo grožybė, bet dabar atrodė lyg nušokusi iš žurnalo viršelio. Rasa šalia jos pajuto savo aprangos nuskurdimą.

“Kaip gerai, kad tave sutikau! Atvažiavau pas mamą, o nieko iš mūsų neliko. Visi išsibarstę kur nors. Rasyt, kaip tu gyveni?”

„Argi iš manęs nematyti?“ pagalvojo Rasa, o garsiai pasakė:

“Viskas normalu, kaip visiems.”

“Ištekėjai?”

“Išsiskyriau. Gyvenu su sūnumi. O tu?”

“O aš…” – Jolanta užsimerkė lyg saulė apakintų ją šviesiais spinduliais. – “Aš ištekėjau už ispano, gyvenu Barselonoje. Atvažiavau pas mamą savaitei. Klausyk, aš tave taip paprasčiausiai nepaleisiu. Eime kur nors pasėdėti. Arba pakviesk mane pas save. Kur tu gyveni?”

“Taip… čia netoli. Eime, tik pas mane netvarka. Net indus nuo vakaro neuploviau.”

“Nieko tokio, aš prie visko pripratusi, juk esu lietuvė.”

Rasa atidarė duris į savo butą ir šaukė kambarių link:

“Martynai, tu namie? Mums svečiai.”

Ant slenksčio pasirodė grakštus paauglys.

“Oho! Ar tai tavo sūnus? Kietuolis,” sužavėta tarė Jolanta. “Kokioje klasėje mokaisi? Kur ruošiesi stoti?”

“Kol kas neapsisprendžiau. Mama, indus aš nuploviau, man pamokos reikia,” pasakė jis ir nuėjo į savo kambarį.

“Tik pažiūrėk, koks savarankiškas,” – Jolantos balse girdėjosi pavydas.

“O tu turi vaikų?” – paklausė Rasa. Ją spaudė pasididžiavimas už sūnų.

“Ne. Vyras gerokai vyresnis už mane. Jis jau turi suaugusius vaikus, nenori vargintis su vystyklėmis ir buteliukais.”

Rasa skubiai ruošė vakarienę, o Jolanta pasakojo apie gyvenimą Ispanijoje.

“O kodėl išsiskyrei, vyras gėrė?” – pagaliau paklausė Jolanta.

“Ne, negėrė. Kol Martynas negimė, viskas buvo gerai. Po to… Martynas blogai miegojo, neramus buvo. Aš nedirbau, sėdėjau dekrete, o pas mus – paskola butui, paskola mašinai. Žodžiu, jis pasakė, kad pavargo nuo tokio gyvenimo ir išėjo, tiksliau – išvažiavo su savo mašina.”

“Štai šiukšlė!” – užsirėžė Jolanta. “Metė tave su vaiku ir paskola!”

Įdėmiau aiškintis, kaip iš tiesų buvo sunku tada, Rasa nenorėjo. Ir vargu ar Jolanta suprRasa prisiminė, kad tikrosios laimės jau nebereikia laukti – ji jau čia, šalia jos, ant jos pačios pečių.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eleven − 10 =

Vieniša moteris su priekaba