Vieno miesto moteris: gyvenimas pagal Zinaidos P. taisykles

Alytuje gyveno moteris. Jos vardas buvo Zinaida Petraitytė. Gyveno ji gana oriai, kaip pati manė. Tiesa, šeimos neturėjo ir vaikų nesusilaukė. Tačiau turėjo nuosavą butą, kuriame visada buvo švara ir tvarka. Ir dirbo ji patogų darbą: buhaltere baldų fabrike.

Zinaida gyveno ramiai ir pasitenkinimu iki 50 metų. Labai jai patiko jos gyvenimas, ypač lyginant su gyvenimais jos kaimynų. Mėgdavo manyti, kad jai viskas puikiai susidėliojo. Ji buvo gera žmogus ir niekam nieko blogo nedarė.

O kaimynai buvo kiek nepaklausomi. Viename aukšte su ja gyveno, pavyzdžiui, moteris per 60 metų. Patikėkite, jau beveik pensininkė, o plaukus nusidažiusi mėlynai! Keista, tiesa? Ir dėvi prilipusias sukneles bei džinsus. Visi iš jos juokiasi. Miesto išsišokėlė.

„Nepatogumas!“ – galvojo Zinaida Petraitytė, žiūrėdama į keistą pensininkę. Ir džiaugėsi, kad pati atrodo deramai ir atitinka savo amžių.

Trečios kaimynės buvimas buvo net gėda. Tik dvidešimt vieneri metai. Ir jau vaiką turi. Vaikui jau, atrodytų, apie penkerius metus. Akivaizdu, kad dar mokykloje besimokydama susilaukė. Ir kur žiūrėjo tėvai? Beje, mergina tėvų neturėjo, gyveno viena su savo dukra. Be to, su ta mėlynplauke pensininke susidraugavo. Kol mergina dieną kažkur eidavo, kaimynė prižiūrėdavo mergaitę.

Zinaidą tai nestebino. „Tokie žmonės vienas pas kitą traukia“ – manė ji. – „O mane apeina aplinkui. Mato deramus žmogų — gėda į akis žiūrėti. Pasveikina lifte ir tai visa bendravimas.“

Paskutinis kaimynas — vyras, apie 30 metų. Pamatęs pirmą kartą, Zinaida buvo ištikta šoko. Visos rankos ir kaklas tatuiruotėmis padengtos! Ar normalūs žmonės taip vaikšto? Žinoma, ne!

Dar jaunystėje Zinaida Petraitytė smerkė tokius žmones. Matyt, daugiau niekuo nesugeba pasirodyti, jei odą gadina. Tik dėmesį nori atkreipti! Reiškia, protu neatskiriam. Geriau knygas skaitytų.

Taip ji mąstė kasdien, sutikdama kažką iš kaimynų lifte. Grįžusi namo, slapta džiaugdavosi, kad pati gyvena taip, kaip reikia. Ir kartais aptarinėdavo kaimynus su vienintele drauge telefonu. Tipažas su tatuiruotėmis, jauna mama ir beprotiška senutė tapdavo pagrindinėmis temomis pokalbiuose.

Vieną vakarą Zinaida grįžo iš darbo, kaip visada. Jos nuotaika buvo žiauriai bloga. Darbe trūkumai… Pirmą kartą po daugelio metų. Kas bus kaltas? Žinoma, vyr. buhalteris. Galva skaudėjo nuo ryto. O dabar dar ir ausyse ūžti pradėjo, ir kojos staiga sunkėjo.

Moteris vos nusigavo iki laiptinės ir nukrito ant suolelio. Staiga pajuto švelnų prisilietimą prie rankos. Sunkiai pakeldama akis, su nuostaba pamatė tą pačią „pensininkę“ mėlynais plaukais.

– Kas jums? Blogai jaučiatės? – rūpestingai paklausė moteris.
– Galva… skauda… – sušnabždėjo Zinaida.
– Eime pas Jurgį, jis šiandien namuose. Jūs atrodote blyškiai, veido neliko.
– Pas kokį Jurgį? – paklausė moteris.
– Jurgis gi gyvena tame pačiame aukšte su jumis. Jis kardiologas. Negi nežinojote?

Užlipus į reikiamą aukštą, kaimynė pasibeldė į Jurgio duris. Zinaida su nuostaba pamatė tą patį vyrą su tatuiruotėmis, kuris, pasak jos, negali būti deramu žmogumi.

Vyras matavo Zinaidai Petraitytei kraujospūdį, paguldė ant sofos ir davė kažkokią tabletę. Greitai praėjo galvos skausmas ir triukšmas ausyse.

– Būtinai užsiregistruokite vizitui pas gydytoją! Reikia stebėti spaudimą, net tokioms jaunoms moterims kaip jūs, – šyptelėjo gydytojas, kai moters būklė pagerėjo.

– Ačiū jums, – kažkodėl Zinaida jautė nejaukumą, prisiminusi, kaip aptarinėjo tatuiruotą vyrą su drauge. „Išsilavinimo stoka, o intelektas — nulinis“ – sakė ji apie jį. O jis, pasirodo, daktaras, kiekvieną dieną gyvybes gelbsti.
– Nėra už ką. Nepasiduokite blogai savijautai! Jei ką, kreipkitės!

Moteris atsisveikino su gydytoju, grįžo namo ir atsigulė ant sofos. Reikėjo juk taip apsirikti dėl vyro… Ir pensininkė mėlynais plaukais pasirodė gera moteris. Va, priėjo, domėjosi, kaip ji jaučiasi.

Į duris pasibeldė. Prieškambaryje stovėjo mėlynplaukė pensininkė, vedanti už rankos mergaitę jaunos merginos, kuri, Zinaidos nuomone, tapo motina per anksti.

– Aš tiesiog norėjau aplankyti jus, sužinoti, ar viskas gerai. Atsiprašau, kad su Janyte, Ana darbe… Ir seniai norėjau su jumis susipažinti. Bet nedrįsau. O dabar atsirado proga! Juk mes vis bendraujame su kaimynais, o jūs laikotės atskirai!
– Prašom užeiti, padarysiu arbatą, – netikėtai sau pasakė Zinaida. – Ačiū, kad padėjote, kai pamatėte, kad man blogai…

– Na, ką jūs. Nėra už ką dėkoti. Iškart matau, kai žmogui blogai. Juk visą jaunystę prižiūrėjau sergančią mamą. Kai man suėjo 14, mama paguldė. Išėjo, kai man jau buvo virš 30. Neaiškiai mokiausi, meilės romanų nebuvo, tik prie jos lovos… Vos spėjau vaiką pagimdyti. Gerai, nenoriu prisiminti. Dabar, kai jau esu senesnė, atgyju, – kaimynė su šiek tiek kaltu šypsniu parodė į savo ryškias sruogas. – Ačiū dukrai, padėjo plaukus nusidažyti. Ir šaunias palaidines man perka. Nors trumpai, bet pabūsiu jauna. O Anai dar blogiau.
– Kas tokia Ana? – paklausė Zinaida.

– Na Anutė, greta mano durų — jos. Jana gi jos sesutė. Tėvai žuvo autoavarijoje. Ji sesutę įsivaikino, augina.. Studijas universitete metė, dirba nuo ryto iki vakaro, vargšelė. Jurgis kartais padeda jai pinigais. Na Jurgis, kuris šiandien jums padėjo…

Kai kaimynė išėjo, Zinaida kurį laiką tyliai sėdėjo virtuvėje prie stalo ir žiūrėjo į niekur. Reikėtų pasiūlyti Anai pagalbą, juk ji taip pat galėtų kartais su Janute pabūti. Ir plaukus ji seniai norėjo nusidažyti vario spalva. Tik vis galvojo, kad tai nepadoru jos amžiuje. Rytoj būtinai aptars su kaimyne šį klausimą! Ir nepamiršti pakviesti Jurgį į pyragus, kad padėkoti už pagalbą.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

13 − ten =

Vieno miesto moteris: gyvenimas pagal Zinaidos P. taisykles