Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad išdavystė gali sugriauti mano šeimą. Gyvenome kartu penkerius metus. Tai buvo geri, šilti metai – bent jau man taip atrodė. Viskas prasidėjo kaip romantiniame filme: komplimentai, gėlės, pasivaikščiojimai po mėnulį. Vėliau buvo vestuvės. O po metų gimė mūsų sūnus, kurio mes su vyru laukėme su didžiuliu džiaugsmu.
Taip, kūdikis gimė šiek tiek per anksti, ir galbūt tai paliko savo pėdsaką – jo imunitetas buvo silpnas, jis dažnai sirgo. Dėl to aš taip ir nesugebėjau grįžti į darbą. Nusprendėme, kad darželis net ir mažiausiai grupė jam netiks – jis tiesiog neišsilaikys. Aš likau namie, atsidavusi vaikui ir šeimai. Mano vyras tada pasakė:
„Uždirbu pakankamai. Sėdėk namie, rūpinkis sūnumi. Kai jis eis į mokyklą – tada pasvarstysime. Viskas atsistatys.“
Aš jam tikėjau. Jis atrodė patikimas, rūpestingas. Pradėjome gyventi kaip daugelis jaunų šeimų: jis – darbe, aš – namie su vaiku. Atrodė, kad viskas teisinga. Kartais net sau leisdavome mažas atostogas, važiuodavome pas draugus arba į gamtą. Bobutės padėdavo – abi dar dirbo, bet niekada nesakydavo „ne“.
Bet tada prasidėjo pandemija. Vyras perėjo dirbti iš namų. Tapo šiurkštus, pradėjo pykti. Už pačią menkiausią smulkmeną galėjo ant manęs sušukti ar užsirūstinti ant vaiko. Aš supratau – stresas, nuovargis, nerimas dėl darbo. Visi buvome įtempti. Vėliau jis grįžo į ofisą, ir, kaip man atrodė, viskas pradėjo gerėti. Jis net atsiprašė už savo išsišokimus.
O sūnus vis sergėjo. Viena diagnozė sukeitė kitą, ir galiausiai mes su juo atsidūrėme ligoninėje. Praleidome ten beveik dvi savaites. Vyras skambindavo, domėjosi, bet nei karto neatvažiavo. Mano uošvė pasakė:
„Jis šeimos išlaikytojas, kam jam į ligoninę? Dar užsikrės. Jam reikia dirbti.“
Aš tada ir neprieštaravau. Tikrai, juk jis mums atneša pinigų. O ligoninėje visko pakanka. Nieko mums nereikia.
Kai grįžome namo, bute buvo idealiai švaru. Net per daug. Pagalvojau: turbūt užsakė valymo paslaugas. Buvo malonu – jis mus sutiko, padėjo nunešti daiktus, užsisakė valgyti. Aš nudžiugau – reiškia, ilgėjosi, rūpinosi.
Ir tik vakare, kai ėjau išsirinkti skalbinius, mašinoje pamatiau savo chalatą. Kodėl jis ten atsirado – nesupratau. Juk neskalbiau. Pagalvojau – na, būna, galėjau ir užmiršti.
Kitą dieną mes su sūnumi išėjom į pasivaikščiojimą, ir ant suolo prie namo pamatiau Giedrė – kaimynę. Mes ne draugės, bet dažnai susitinkame: mūsų vaikai vienodo amžiaus. Pašnekėjome, ir jau ruošdamavės skirtis, ji staigiai pašaukė mane ir tarė:
„Atsiprašau, tai ne mano reikalas, bet… Prieš tris dienas važiavau liftu su tavo vyru. Jis buvo su kažkokia moterimi. Jie kartu išlipo tavo aukšte. Nenorėjau sakyti, bet negaliu tylėti.“
Aš iš pradžių netikėjau. Tiesiog nesupratau, ką ji kalba. O paskui – prisiminau tą chalatą. Prisiminau tą sterilų švarumą namuose. Ir mane tarsi apipylė šaltu vandeniu.
Kai vyras grįžo, aš nesilaikiau pokalbio:
„Ar atvedei į mūsų namus kitą moterį? Kol aš su tavo sūnumi gulėjau ligoninėje?“
Jis nuleido akis. Viskas buvo aišku. Jis net nebandė paneigti. Nepatenu, kaip atsidūriau pas savo mamą. Telefonas plyšo nuo skambučių – neatsakinėjau. Buvau sutriuškinta.
Kai jis negavo atsakymo iš manęs, pradėjo skambinti mano motinai. O ji… ji pasakė, kad nenori kištis. Kad mes patys turime susitvarkyti. Aš likau viena su savo skausmu.
Bet uošvė – įsikišo. Atėjo į vaikų žaidimų aikštelę, kur išėjau su sūnumi, ir vos nepasisveikinusi, iš karto užvirė:
„Maniau, kad esi protingesnė. Dėl vieno nuklydimo griauti viską! Juk jis tavęs nemeBet aš žinau vieną – atgal į tą „švarų“ namą, kur mane išdavė, negrįšiu.