Vyras bėgo per mišką, įveikdamas nepakeliamą skausmą.

Vyras bėgo per mišką, įveikdamas siaubingą skausmą. Vėjas taršė jo plaukus, lietus šėlas veidą. „Kaip jie galėjo! Už pinigus! Tie patys draugai — vieninteliai, kuriais dar tikėjau…“. Jis jautė, kad jėgos jį apleidžia, bet vis tiek bėgo, griuvo ir kėlėsi, beveik nejusdamas šakų smūgių. Jis žinojo, kad jo persekiotojai jau kažkur netoliese ir nesustos šioje medžioklėje. Nes jei jis išgyvens, sutriuškins juos. Jei tik išgyvens…

Staiga tirštą tamsą perskrodė šviesos spindulys, ir vyras instinktyviai pasislėpė už medžio. Supratęs, kad tai automobilio šviesos, jis iššoko iš tankių miško žolių į šalikelę. Pro jį pralėkė automobilis, užtvindęs garsiu variklio triukšmu ir aptaškęs iki galvos. Vyras pasitraukė į šalį, paslydo ir pargriuvo. Gulėdamas ant žemės, vaikiškai prispausdamas prie savęs sužeistą ranką, jis jautė, kad daugiau nebeatsikels. Jei jį ras, tai bus pabaiga!

Tačiau už kelių sekundžių automobilis sustojo ir pradėjo važiuoti atbuline eiga.

— Kas nutiko? — prie vyro prisiartino veidas, apsuptas garbanotų šviesių plaukų. Mėlynos akys žiūrėjo rimtai ir užjaučiančiai.

— Angelas… — šnibždėjo vyras prieš prarasdamas sąmonę. – Tu — angelas!

— Ei, kas tau? — suriko Gintarė ir atsargiai palietė nepažįstamąjį. – Jauti blogai? Tačiau išsitiesęs ant žemės vyras nerodė jokių gyvybės ženklų. “Na štai, pasiekėm!” – ji puolė prie automobilio, griebė vaistinėlę ir pradėjo karštligiškai ieškoti amoniako. – “Greitoji” čia dar ilgai nepasieks, o atrodo, kad vyras negyvas. Ir kodėl aš pasirinkau šį kelią?”.

Gintarė atsuko buteliuko dangtelį ir pakišo nepažįstamajam po nosimi. Vyras krūptelėjo ir dejuodamas atmerkė akis. Per lietaus garsą Gintarė išgirdo tylų:

— Padėkite… esu sužeistas. Tik nereikia “greitosios”…

“To tik man betrūko!” Gintarė išblyško, mėgindama įveikti netikėtą baimę. „Dieve, pasakyk man bent vieną priežastį, kodėl aš visuomet įsitraukiu į tokias bėdas?” – pasimeldė ji.

Trapi mergina vos sugebėjo, beveik neįmanoma, pakelti stambų vyrą. Klimpdama į permirkusią žemę, ji tempė jį link automobilio, nepaisydama į veidą prilipusių drėgnų plaukų. Dar trys traukimai — dabar šiek tiek pailsėti. Dabar dar, dar…

Jis krito automobilyje ant galinės sėdynės kaip bulvių maišas, ir ji, giliai atsidususi, stebisi, kad galvoja apie sėdynių apmušalus, kuriuos teks nuplauti nuo kraujo. Po visko, kas įvyko, ji privalo išgelbėti šį žmogų. Tik kas jis yra? Nusikaltėlis? Auka? Jo veidas kietas — tokie žmonės gąsdina Gintarę.

Po dvidešimties minučių ji suko nuo plento į siaurą žvyrkelį ir sustojo prie nedidelio namelio, sukaišiavusi. Išėjo kaimynė ir skubėjo prie automobilio.

— Liepa, greitai atnešk tvarslių — mano automobilyje yra sužeistas vyras, ką tik jį parinkau ant kelio — greitakalbe komandavo ji išėjusiai moteriai.

— Kas nutiko?

— Prašau, greičiau!

Po penkių valandų lietus aprimo. Mergina sėdėjo savo sodyboje prie židinio, susimąsčiusi stebėjo ugnį. Šis keistas nuotykis visiškai išmušė ją iš vėžių, ir dabar ji nežinojo, ką daryti toliau.

Atvažiavo čia sielos ramybės ieškoti, bet kaip visuomet nieko nesigavo. O tas, kuris jai vis dar buvo svarbus (prieš save negali meluoti?) dabar kepa paplūdimy su jauna žmona. Netikėtai sudavė jai į paširdžius— išdavikiškai ir negailestingai. Dėl to, kas atsitiko, ji nebemoka kvėpuoti. Na ir gerai! Reikėjo matyti, su kuo įsimylėjai.

Prisiminusi nepažįstamąjį, Gintarė lėtai pakėlė galvą ir pažiūrėjo į jį, jau miegančią po tvarsčių ir injekcijų.

— Na, ką mes darysim, misteri kulkinis paukšti? – keldama klausimą labiau pati sau, nei jam. – Kas bandė jus nužudyti? Gelbėdama jūsų gyvybę, ar nerizikuoju savo?

Ji tamsiai nusišypsojo ir tęsė:

— Gal aš taip pat esu banditė ir tamsią naktį išeinu medžioti? Yra daug moterų, kurios neatsako už savo veiksmus.

— Manau, po to, kas man nutiko, nieko nebijosiu. – Pasirodo, vyras, kurį ji tokiu keistu būdu rado kelyje, turi nuostabią šypseną, švelninančią rūstų veidą! Ir šypsojosi jis šiek tiek sumišęs — taip šypsosi, kai vaikinas įkliuvo į nemalonią situaciją.

— Kaip jaučiatės?

— Kol kas kvėpuoju. Bet jaučiuosi šlykščiai.

Nežinomas asmuo pažvelgė į savo perrištą ranką ir užsimerkęs sauginsi skausmą. „Tai ne dėl rankos, jam nerūpėtų prarasti ranką, — suprato Gintarė. — Jam skauda sielą. Kažkas labai jį įžeidė. O gal ir išdavė“.

Jis bandė atsistoti, bet vėl bejėgiškai griuvo ant sofos:

— Kur aš esu?

— Pas mane, sodyboje. Mano kaimynė, Liepa, dirba ligoninėje. Ji jums padėjo — jums šautinė žaizda! Kulka, tiesa, perėjo kiaurai, bet pas gydytoją vis tiek turėtumėte apsilankyti. Suprantat?

Jis beveik neklausė merginos, grožėjosi jos javų spalvos plaukais. Jos judesiai tokie užtikrinti, balsas toks ramus, o akys… Jai taip pat skauda. Kas ją įžeidė?

— Kodėl taip į mane žiūrite? – neiškentė ji.

— Kai pamačiau jūsų veidą, prisiminkite, dar pasilenkte aukščiau manęs — pamaniau, kad jau miriau ir matau angelą, kuris atėjo pasiimti manęs. Aš gyvas, bet jūs vis tiek — mano angelas sargas. Tik kodėl šitas angelas turi liūdnas akis…

— Normalios akys,— greitai atsakė Gintarė, pykdama ant savęs, kad jai mieli nepažįstamojo žodžiai.

— Beje, laikykite mane Vytasu. — Jo šypsena iš tikrųjų galėjo bet ką pakerėti.

— Gintarė, — ji dar nepasitikėjo juo.

— Suprantu, jūs turite žinoti, kas nutiko. – Dabar jis kalbėjo rimtai. – Aš nesu banditas ir neužsiimu aferomis. Tik verslu. Su dviem geriausiais draugais, — jo veidas pašaipiai susiraukė. — Jie norėjo mano verslo. Viso!

Gintarė tylėjo. Jai dėl kažkokios priežasties norėjosi tikėti šiuo netikėliu, staiga įsiveržusiu į jos gyvenimą. Jis skambino kažkur, kažką derino, kažkam liepė išsiaiškinti „nesusipratimą“.

— Tikiuosi, kad man nereikės įsitraukti į jūsų reikalus? – sušuko Gintarė iš greta esančio kambario. Visu savo elgesiu ji stengėsi parodyti, kad nėra suinteresuota šia istorija.

— Jūs išgelbėjote mano gyvybę, — rimtai pratarė jis. – Nesijaudinkite, ryte manęs atvažiuos. Ši istorija jums bus lengvas prisiminimas. O dabar eikite miegoti. Jau ir taip labai daug man padarėte.

„Juokinga! Kaip galima užmigti po viso to?“ — atsiduso Gintarė, bet nuovargis ją visiškai apraizgė.

Ryte ją pažadino saulės spinduliai, skverbęsi pro užuolaidų plyšelius.

„Kaip jis ten? – pagalvojo su nerimu ji. – Gal visa tai man tik pasirodė?“

Gintarė atsikėlė iš lovos, priėjo prie durų ir žvilgtelėjo į greta esantį kambarį.

Ten nebuvo nieko.

„Išvažiavo! — jos širdis nušoko kažkur į bedugnę, iš nevilties ji vos nesusigraudino. – Net neatsisveikino…“.

Staiga pastebėjo ant stalo popieriaus lapelį, ant kurio skubėtai buvo parašyta: „Gintare, ačiū už viską! Jus — mano angelas sargas“.

Ji paėmė raštelį į rankas, dar kartą atidžiai perskaitė, ieškodama šiuose žodžiuose paslėptos prasmės. Ne, čia tik dėkingumas, ir nieko daugiau.

Prisimindama jo veidą su aštriais, lyg iš raudono akmens iškaltu profiliu — veidą žmogaus, įpratusio viską pasiekti savo jėgomis, užsispyrėlio ir teislingo. Tikėtina, toks gražuolis turi daugybę moterų.

„Na ir gerai,— įkalbėjo ji save. – Kokia man byla, su kuo jis ir kur!“ Svarbiausia, kad šis svaigulys kaip įmanoma greičiau išnyktų, kad vėl nereikėtų kentėti, laukti, tikėtis… Ji jau žino, kad meilė nieko atneša, tik apdegtų pelenų sieloje, ir jos daugiau nereikia meilės. Niekada! Ir ji pravirko, dėl to, kad šis nerealus, vos pastebimas vilties lašelis išgaravo, nesuteikęs jai užsieniečio.

Pirmadienį ji išėjo į darbą ir visiškai paskendo ataskaitose, stengdamasi negalvoti apie Vytasą. Ir jį užklupo liūdnos ir monotoniškos dienos. Visomis jėgomis stengėsi bent kažkaip atsikratyti prisiminimų apie Vytasą, bet jis grįždavo į jos svajones, priversdamas ją pabusti vidury nakties. Jis tarsi suaugo su jos siela, bet koks gi tai dabar skirtumas? Jau praėjo dvi savaitės, ir daugiau nėra vilčių. Ji netgi pradėjo pamiršti jo veidą, o kai kartais jausdavo, kad jis vis dėlto ją prisimena. Tik jauti — ir tiek.

Vieną ankstyvą sekmadienio rytą, kentėdama nuo nemigos, Gintarė išėjo į balkoną ir maloniai įkvėpė dar rytinio šviežio oro. Kieme buvo tuščia — žmonės neskubėjo į darbą, smalsumo močiutės, kurios visada sėdėjo ant suoliuko, dar saldžiai miegojo.

Gintarė mėgo šį laiką, bet jau ir pamiršo, kada taip sutikdavo aušrą. Staiga iš už kampo pasirodė ilgas baltas limuzinas. „Tikriausiai kažkieno vestuvės“, — pagalvojo ji. – Tik kodėl jaunikis taip anksti atėjo pas nuotaką. Vos septinta ryto.“

Ir iš tiesų, jaunikis gyvai iššoko iš limuzino, laikydamas didžiulę rožių puokštę rankose. Gėlių buvo tiek daug, kad jos uždengė visą jo veidą, palikdamos vaizduoti tik nepriekaištingą kostiumą ir spindinčiai baltą marškinius. Iš septintojo aukšto jai buvo blogai matyti, tačiau vyras kažkuo neapčiuopiamai buvo pažįstamas. Ir tada jis pakėlė galvą…

— Sveika, angele,— Tu, kaip visada, pasirodai laiku. Aš taip ir žinojau, kad gyveni septintame danguje!

— Skrisk pas mane, — džiaugsmingai nusikvatojo ji.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

two × four =

Vyras bėgo per mišką, įveikdamas nepakeliamą skausmą.