Vieną šaltą vakarą, kai sniegas tyliai krito ant Klaipėdos gatvių, o šeimos dramos slepėsi už užsidariusiu durų, mano gyvenimas vos neiširtė dėl vyro išdavystės. Aš, Gabija, beveik 17 metų gyvenau su Mariumi, auginau mūsų dukrą, tikėjau mūsų šeima. Bet jo staigus sugrįžimas ir žodžiai apie skyrybas sudaužė mano širdį. Tik mamytės patarimas išgelbėjo mane nuo nevilties ir padėjo atgauti tai, ką beveik pamečiau.
Su Mariumi buvome kartu nuo paauglystės. Mūsų dukra, Aušra, tapo mūsų gyvenimo šviesu. Nors ir negyvenom prabangiai, bet užtekdavo viskam, ir aš buvau laiminga. Gyvenome jaukioje dviejų kambarių bute, kurį paveldėjau iš senelio. Niekada nesiskųsdavau, bet Marius visuomet siekė daugiau. Kai jam pasiūlė darbą Norvegijoje, jis nusprendė, kad tai mūsų šansas pagerinti gyvenimą.
Aš buvau prieš. Širdis mačiau, kad išsiskyrimas mus sunaikins. Bet mūsų šeimoje paskutinis žodis visada priklausė Mariui. „Važiuoju užsidirbti namams, – pareiškė jis. – Aušrai užaugus, reikės jai buto, vestuvių. Ir mašiną reikės keisti. Kito kelio nėra.“ Aš nusileidau, nors baimė spaudė krūtinę.
Pirmieji mėnesiai be jo buvo sunkūs, bet kupini vilčių. Skambindavom kiekvieną dieną. Marius ilgėjosi, sakė šiltus žodžius, o aš jį rėmiau, kaip tik galėjau. Jis žadėjo, kad visa dėl mūsų, dėl Aušros ateities. Bet po pusės metų kažkas pasikeitė. Aš pajutau – moters intuicija nemeluoja.
Marius tapo šaltas. Pokalbiai sutrumpėjo iki poros minučių, jis dėstė, kad pavargęs, užsiėmęs, reikalingi darbai. Jo balsas, anksčiau kupinas šilumos, tapo svetimas. Bandžiau varyti mintis apie išdavystę, bet jos grįžo kaip tamsios šešėliai. Kaip jis galėjo pamiršti 17 mūsų meilės metų? Juk išvyko dėl šeimos, dėl namų, dėl dukros! Bet abejonės augo, ir pradėjau įtarinėti patį blogiausią.
Prabėgo dveji metai. Marius beveik neskambindavo – kartą per du-tris mėnesius, žinutės atsitikdavo dar rečiau. Supratau: jis turi kitą. Ši mintis buvo lyg smūgis po šonkauliais. Naktimis nemigau, įsivaizduodama, kaip jis kuria naują gyvenimą, kol mes su Aušra jo laukiame čia. Galvojau, kaip jį sugrąžinti. Net norėjau pameluoti, kad sergu, tik kad jis sugrįžtų. Bet nereikėjo. Marius pats paskambino ir pasakė, kad greit grįš. Intuicija šaukė: tai ne į gerą.
Pasiruošiau jo atvykimui kaip mūšiui. Pakviečiau mamytę, kad man padėtų. Ji pasakė: „Daryk viską, kad jis sugrįžtų į šeimą.“ Ir tada davė netikėtą patarimą, kuris tapo mano išgelbėjimu: „Jei jis sakys, kad turi kitą, nesiduok. Pasakyk, kad netiki. Parodyk, kad esi geriausia, kad niekas jo nemylės taip kaip tu. Kovok už savo vyrą!“
Aš įsikabinėjau į šiuos žodžius kaip į gelbėjimosi ratą. Bet baimė neišėjo – žinojau, kad Norvegijoje jis turi kitą moterį. Kai Marius įėjo į namą, širdis sustojo. Jis atrodė pavargęs, bet svetimas. Neprabėgo ir valandos, kol jis subliovė: „Gabija, noriu skyrybų. Norvegijoje susipažinau su kita. Mylimės ir netrukus vesimės.“
Pasaulis sugriuvo. Bet prisiminiau mamytės žodžius. „Aš netikiu“, – tvirtai pasakiau, žvelgdama jam į akis. Marius apstulbo. Jo pasitikėjimas savimi išgaravo. „Į ką tu netiki?“ – sumurJo akys užsidegė neapykanta, bet staiga pažvelgęs į mūsų dukros nuotrauką ant lentynos, jis tylėdamas atsisėdo ant sofos.