Vyras sugrįžo namo ir, vos įžengęs pro duris, nenusiavęs batų ir nenusivilkęs paltuko, iškart tarė:
– Lina! Mums reikia rimtai pasikalbėti…
Ir čia pat, beveik nepritrūkęs kvapo, plačiai atvėręs akis:
– Aš įsimylėjau!
„Štai tau, – pagalvojo Lina, – pas mus šeimoje prasidėjo vidutinio amžiaus krizė. Na, sveiki, sveiki…“, bet nieko nepasakiusi, labai atidžiai pažvelgė vyrui į akis, ko nebuvo dariusi jau penkerius ar šešerius (ar jau aštuonerius?) metus.
Sakoma, kad prieš mirtį visas gyvenimas prabėga prieš akis, o Linai pradėjo suktis jų bendra gyvenimo istorija. Susipažino jie banaliai – per internetą. Lina nusiėmė trejus metus, o būsimas vyras prie ūgio pridėjo tris centimetrus ir taip, nors ir sunkiai, bet jie vis dėlto sugebėjo atitikti vienas kito kriterijus ir… susirasti. Lina jau nebeprisimena, kas pirmasis parašė, bet tikrai žino, kad būsimo vyro laiškas nebuvo vulgarus ir turėjo lengvą saviironiją, kas jai labai patiko. Sulaukusi trisdešimt trejų ir vidutiniškai atrodanti, ji realiai vertino savo šansus vedybų rinkoje ir puikiai suprato, kad jei ir ne stovi paskutinėje eilėje, tai tikrai priešpaskutinėje, todėl tvirtai nusprendė per pirmą pasimatymą burtis ausis, užsimerkti rožiniais akiniais, užsidėti nėriniuotus apatinius ir į rankinę įsidėti naminių sausainių bei knygą.
Pirmasis susitikimas praėjo, bene netikėtai, lengvai (štai ką reiškia tinkama įvaizdis!), jų romanas vystėsi greitai ir intensyviai.
Jiems buvo įdomu kartu, todėl po šešių mėnesių reguliarių susitikimų ir nuolatinių tėvų raginimų, praradusių viltį dar šioje gyventi pamatyti anūkus, būsimas vyras drąsiai pasipiršo Linai. Jie greitai supažindino savo šeimas, sužadėtinių sąlyga švęsti vestuves siaurame šeimos rate buvo vienbalsiai priimta visų tėvų, ir, bijodami, kad kas nors gali persigalvoti, pasirinko pirmąją įmanomą laisvą dieną santuokai.
Gyveno jie, Linos manymu, gerai. Šeimoje karaliavo tropinis klimatas su būdingais nedideliais sezoniniais temperatūros svyravimais, be karštų afrikietiškų aistrų, bet draugiškas ir pagarbos kupinas – kas gi ne laimė?
Vyras, būdamas tipinis vyriškos giminės atstovas, buvo paprastesnis ir tiesmukiškesnis, vos po kelių savaičių nuo vestuvių metė nuo savęs suvaidintą „empatiniškai-švelnaus-romantiško-mačo-blaivybės su auksinėmis rankomis“ įvaizdį ir atsiskleidė Linai toks, koks buvo – paprastas, darbštus ir rūpestingas žmogelis su patogiais naminių kelnėmis.
Lina, kaip sudėtingesnės moteriškos giminės atstovė, pamažu atlaisvino „tylios-nesuprantamos-seksualios-šeimininkės-inteligentės“ įvaizdį, ėmė vos vos atsipalaiduoti, bet greitai ją pagreitinusi nėštumas į šį procesą paspartino, ir todėl jau po metų ji su pasimėgavimu pilnai atsisakė savo trūkčiojančio įvaizdžio ir lengviau atsidususi apsivilko jaukų naminį chalatą.
Faktas, kad, nepaisant abipusio įvaizdžio atsisakymo, nei vienas iš santykių nebėgo ir neturėjo pretenzijų vienas kitam, galiausiai įtikino Liną, kad priėmė teisingą sprendimą, ir sustiprino jos tikėjimą jų šeimos sąsaja.
Kasdienybė ir dviejų vienas po kito gimusių vaikų auklėjimas, žinoma, stipriai judino jų šeimos valtį, bet laivo katastrofos neįvyko, o audrai nurimus, jie vėl ramiai ir tvarkingai dreifavo savo šeimos gyvenimo bangose.
Laimingi seneliai ir močiutės padėdavo jiems visur, kur tik galėjo, darbe jie kylo, nors ir lėtai, bet užtikrintai, karjeros laiptais į viršų, nepamirštaudami keliauti, skirti laiko savo pomėgiams, žinoma, vienas kitam, neperžengdami statistikos ribų.
Jie vedę jau dvylika metų, ir visus šiuos metus vyras nesusitepė neištikimybe ar net lengvu flirtu su kažkuo, nors Lina nebuvo ypatinga pavydžia, ir jis galėjo sau leisti tokią išdaigą be vėlesnio skandalo. Ji įsivaizdavo vyrą flirtuojantį ir netyčia nusišypsojo, nes vaizdas, išryškėjęs jos galvoje, buvo labai juokingas ir net kvailokas. Viskas dėl to, kad Linos vyras, supratęs, kad nesugeba komplimentuoti tradiciniu būdu jau ankstyvuose santykiuose, nusprendė taktiką pakeisti ir dabar komplimentus reiškė tik tyliai (arba ultragarsu, kurio Lina negalėjo užfiksuoti?), tiesiog išdidindamas akis, kaip ilgakojis.
Per daugelį bendro gyvenimo metų, Lina, pagal vyro akių apvalumą, išmoko atpažinti visą jo emocijų paletę: nuo laukinės nuostabos, patenkinimo pritarimo, netyčinio nustebimo, netikėto susimetimo ir visiško pasipiktinimo. Ir štai ji įsivaizdavo, kaip vyras daro vienas po kito komplimentus kažkokiai žiurkei, išplėčiant savo akis vis plačiau ir plačiau…
Linai išdžiūvo gerklė, įsivaizduodama vyro transformaciją į ilgakojį, ji nervingai nusišypsojo ir pratarė:
– Na, tai kaip vadinama tavo žiurkė..?
Vyro akys dabar iš tikrųjų pradėjo šliaužti ant kaktos, ir jis, drebančiais judesiais naršiodamas po visą kūną, drebėdamas laužytai, pasakė:
– Kaip? Kaip … kaip… tu galėjai… atspėti, kad aš įsimylėjau žiurkę?! Ne, tu duodi… Supranti, negalėjau praeiti pro šalį, kai ją pamačiau… tu tik pažiūrėk, kokia ji puiki, kokia švelni, kokia graži… kaip ji panaši į tave…
Vyras ištraukė iš po marškinių mažą pilką žiurkę su rausvais peršviečiamais ausimis, rausva nosimi ir juodomis karolių akimis.
Talik Lina jau nieko negirdėjo. Ji grožėjosi savo vyru, jo naująja drauge, jų abiem jų lūpomis ir buvo be galo laiminga, kad jis įsimylėjo būtent šią žiurkę, kuri buvo tokia panaši į ją…