Vyras grįžo namo ir nuo pat durų, nenusiavęs batų bei nenuėmęs viršutinių rūbų, sušuko: “Turime rimtai pasikalbėti!

Vyras sugrįžo namo ir net nespėjęs nusiauti batų ar nusivilkti palto, iškart prabilo:
– Lina! Turime rimtai pasikalbėti…

Ir tarsi vienu atokvėpiu, plačiai atvėręs akis be jokios pauzės:
– Aš įsimylėjau!
„Oho, – pagalvojo Lina, – mūsų šeimą irgi pasiekė vidurio amžiaus krizė. Na, sveikas, sveikas…“, bet nieko neatsakiusi labai atidžiai pažvelgė į vyrą, ko jau seniai nedarė gal penkerius ar šešerius metus (ar net aštuonerius?).

Sako, kad prieš mirtį prieš akis prabėga visas gyvenimas, ir štai prieš Liną pradėjo skambėti visa jų bendra istorija su vyru. Susipažino jie paprastai – internete. Lina sumažino sau tris metus, būsimasis vyras pridėjo tris centimetrus ūgio ir tokiu paprastu būdu, nors ir sunkiai, bet jiems pavyko atitikti vienas kito paieškos kriterijus ir… susirasti.
Lina nebepamena, kas kam pirmas parašė, bet tvirtai žinojo, kad būsimasis vyras rašė jai be jokio vulgarumo ir su lengva ironija, kas jai labai patiko. Būdama trisdešimt trejų ir turėdama vidutinišką išvaizdą, ji blaiviai vertino savo šansus vedybų rinkoje ir puikiai suprato, jog yra, jei ne paskutinėje eilėje, tai bent jau paskutinėje priešpaskutinėje vietoje. Taigi, pirmam pasimatymui nusprendė užčiaupti liežuvį, atidžiai klausyti, užsidėti rožinius akinius ir nėrinius apatinės kelnaitės, o rankinėje pasidėjo namie keptus sausainius ir Turgenjevo tomelį.

Pirmasis susitikimas vyko netikėtai lengvai (štai, ką reiškia tinkami drabužiai!), jų romanas vystėsi audringai ir greitai.
Jiems buvo įdomu kartu, todėl po pusmečio nuolatinių susitikimų ir tėvų spaudimo, praradusių viltį sulaukti vaikaičių, vyras išdrįso ir Linai pasipiršo. Jie greitai supažindino savo šeimas, būsimosios poros norą švęsti vestuves siaurame šeimos rate, tėvai be abejonės ir vieningai pritarė ir bijodamos, kad kas nors gali persigalvoti, pasirinko pirmąją galimą laisvą dieną santuokai.

Gyveno jie, kaip Linai atrodė, gerai. Šeimoje vyravo tropinis klimatas su nedideliais sezoniniais temperatūrų svyravimais, nebuvo karštų aistrų, bet atmosfera buvo draugiška ir pagarbos kupina – kas ne laimė?
Vyras, būdamas tipišku vyriškosios lyties atstovu, dėl to paprastesniu ir tiesmukišku, per kelias savaites po vestuvių nusimetė savo suvaržantį „emociškai-dėmesingai-romantiško vyro-su-auksinėmis-rankomis“ įvaizdį ir parodė savo tikrąją natūrą – paprastą, darbštų ir rūpestingą žmogų su patogiais namų drabužiais.

Lina, kaip sudėtingesnės moteriškosios lyties atstovė, po truputį atlaisvino savo įvaizdžio „nuliniškos-kurtinančios-aklos-seksualios šeimininkės-intelektualės“ korsetas, beveik nepastebimai, tačiau greita nėštumas pagreitino šį procesą, ir jau po metų ji taip pat, ne be malonumo, galutinai atsisveikino su įsivaizduojamu įvaizdžiu ir džiugiai persirengė patogiam namų chalatui.

Faktas, kad, nepaisant abipusio atsisakymo savo įvaizdžių, nei vienas neišbėgo iš santykių ir net neturėjo pretenzijų vienas kitam, galutinai įtikino Liną teisingumo kažkada priimtuose sprendimuose ir sustiprino jos tikėjimą jų šeimos vienete.
Buvimas ir dviejų vos viena po kitos gimusių vaikų auklėjimas, žinoma, kartais stipriai sukrėtė jų šeimos valtį, tačiau nuovirų nebuvo, o po to, kai audra nurimdavo, jie vėl ramiai plaukė per savo šeimos gyvenimo bangas.
Laimingi seneliai padėjo jiems kiek galėjo, darbe jie lipo lėtai, bet užtikrintai karjeros laiptais aukštyn, nepamiršdami keliauti, skirti laiko savo pomėgiams ir, žinoma, vienas kitam, neviršydami vidutinių statistinių duomenų.

Jie buvo vedę dvylika metų, ir per visus tuos metus vyras niekada nebuvo pagautas neištikimybėje ar net pastebėtas flirte su kuo nors, nors Lina nebuvo pavydi ir jis galėjo sau leisti tokią nekaltą šelmiškumą be vėlesnio skandalo. Ji įsivaizdavo vyrą flirtuojantį ir netyčia nusišypsojo, nes vaizdas jos galvoje buvo labai juokingas ir netikras. Visa esmė ta, kad Linos vyras, po kelių nesėkmingų bandymų padaryti komplimentą tradiciniu būdu, dar jų santykių pradžioje suprato, kad tai ne jo kelias, nusprendė pakeisti taktiką ir dabar komplimentus darydavo tik tylėdamas (arba ultragarsu, kurio Lina nesugebėjo išgirsti?), tiesiog išplėtęs akis kaip tarsierius.

Per jų bendrą gyvenimą Lina, pagal vyro akių apskritimą, išmoko atpažinti visą jo emocijų paletę: nuo laukinio susižavėjimo, patenkinamo pritarimo, nevalingo nuostabos, netikėto sutrikimo, stipraus nesupratimo iki visiško pasipiktinimo. Ir štai ji įsivaizdavo, kaip jos vyras daro vieną po kito komplimentus kokiai nors žiurkėms, vis plačiau ir plačiau išplėsdamas akis…
Linai išdžiūvo gerklė, įsivaizduojant vyrą virstantį į tarsierių, ji nervingai nusišypsojo ir išpyškėjo:
– Na, o koks tavo žiurkės vardas..?

Vyro akys išties iškilo ant kaktos, ir jis, nervingais judesiais tyrinėdamas savo kūną, mikčiodamas pradėjo:
– Kaip? Kaip tu… kaip… kaip apskritai… tu supratai, kad aš įsimylėjau žiurkę?! Na, tu duodi… Žinai, aš tiesiog negalėjau praeiti pro šalį, aš buvau šokiruotas, kai ją pamačiau… tiesiog pažvelk, kokia ji nuostabi, kokia švelni, kokia graži… kaip ji panaši į tave…
Vyras ištraukė iš po švarku mažąją pilką žiurkę su rausvomis permatomomis ausytėmis, rausvu nosytė ir juodomis akytėmis, kaip sagos.

Tada Lina jau nieko nebegirdėjo. Ji žiūrėjo į savo vyrą, jo naują draugę, jų abipusius prisiglaustynes ir buvo begaliniai laiminga, kad jis įsimylėjo būtent tą žiurkę, kuri taip panaši į ją…

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 + seven =

Vyras grįžo namo ir nuo pat durų, nenusiavęs batų bei nenuėmęs viršutinių rūbų, sušuko: “Turime rimtai pasikalbėti!