Vyras įsitikinęs, kad nesu gera šeimininkė – mama turi savo nuomonę

Su vyru nutarė, kad aš bloga šeimininkė – po tėvų patarimo

Su Dainiumi susituokėme prieš šiek tiek daugiau nei metus. Prieš tai beveik trejus metus draugavome, ir atrodė, jog vienas kitą pažįstame iki smulkmenų. Tačiau pasirodė, kad didžiausias išbandymas – ne pripažinimai mėnesienoje, o bendras buitis. Anksčiau gyvenome atskirai: aš – Kaune, jis – pas tėvus priemiestyje. Buvau principinga prieš gyvenimą kartu iki santuokos. Man atrodė, jei myli – palauks. Dainius palaukė. Deja, daugiau kantrybės jam neužteko.

Kai tik pradėjome gyventi kartu, romantika išgaravo. Likę tik sąskaitos, valymas ir begaliniai priekaištai. O skaudžiausia – ne tik iš vyro, bet ir iš jo mamos.

Dainius ūmus, užsispyręs ir, kaip paaiškėjo, gana senamadiškas. Jam moteris turi ne tik dirbti, bet ir būti tarsi daugiarankė deivė: ir barščių išvirti, ir grindis nušluostyti, ir skalbinius išlyginti, ir vis dar šypsotis kaip iš reklamos.

Bandžiau paaiškinti, kad gyvename XXI amžiuje, kad aš irgi turiu darbą, nuovargį, ligas. Negaliu po aštuonių valandų prie kompiuterio virsti tvarkytoja. Jis nesiklausė. Jam buvo akivaizdu: valymas – moters pareiga, kaip ir virtuvė.

Pirmus mėnesius kentėjau tylėdama. Tikėjau, kad tai tiesiog adaptacija. Valydavau, kaip galėdavau, virdavau, kartais užsisakydavau maisto, jei nespėdavau. Bet vieną dieną Dainius grįžo iš darbo niūrus kaip audra, atsisėdo virtuvėje ir, net nepažiūrėjęs į akis, kalbėjo:

„Su mama pagalvojom… ir nutarėm, kad iš tavęs šeimininkė prasta. Nesistengi. Reikia dažniau valyti ir geriau gaminti. Kaip ji.“

Aš apstulbau. Ne tik kad jis nepatenkintas – jis pasitarkė su mama, aptarė mane ir paskelbė nuosprendį. Matyt, aš netinku. Neatitinku. Blogai sekasi.

O kaip gi tai, kad įnešu pusę šeimos biudžeto? Kad dirbu iki nusilpimo ir noriu grįžti į švarų butą, kur mane nekrato, o laukia su šiltu vakarienu – ne iš manęs, bet man?

Jis skundžiasi, kad pas mane „ne kaip pas mamą“. Žinoma, ne kaip. Jo mamai – pensija, laisva diena, jokių terminų ar darbo susirinkimų. O aš gyvenu amžiname skubėjimo režime. Bet aš stengiuosi. Vakar, pavyzdžiui, stovėjau prie viryklės dvi valandas, o jis pasakė, kad kotletų „krusteliukas ne toks, kaip turi būti“.

Jis, beje, neskuba daryti to, kas jo pareigos. Šviesos lemputė koridoriuje neužsidega jau trečią savaitę. Tualetas nuteka – ir nieko. Bet pagal jo logiką, tai „smulkmenos“. O kambaryje dulkių – jau katastrofa.

Kartą nebeatlaikiau ir pasiūliau kompromisą: metu darbą ir tampau idealią namų šeimininke. Virsiu, valysiu, lyginsiu marškinius. Tereikia, kad jis prisiimtų visas išlaidas.

O jis atsakė:
„O kodėl aš turėčiau tave tiesiog išlaikyti?“

Tai jis nori idealios žmonos – bet be investicijų. Kad dirbtų, valytų, virtų, šypsotųsi ir dar dėkinga būtų už teisę gyventi šalia jo. O jei ne – reiškia, skyrybos. Matyt, kitos išeities jis nemato.

O aš nemato prasmės tęsti šiuos santykius. Meilė nelygi vergijai. Esu pasiruošusi kompromisams, bet ne savidestrukcijai. Aš ne jo tvarkytoja, ne nemokama virėja ir tikrai ne objektas bendriems aptarimams su mama. Aš – moteris. Ir nusipelnybu pagarbos. Ne papeikimų iš vyro, kuris dar neišaugo.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

15 − ten =

Vyras įsitikinęs, kad nesu gera šeimininkė – mama turi savo nuomonę