Vyras verčia rinktis: jis arba mano šeima

Mane vadina Gabija, ir gyvenu mažame miestelyje pietų Lietuvoje, kur žaliuojančios pievos susilieja su šiltais šeimos tradicijomis. Nuo mažens svajojau apie didelę šeimą, namus, pilnus vaikų juoko, ir vyrą, kuris būtų mano atrama. Tačiau gyvenimas nusprendė kitaip, ir dabar mano širdį drasko meilė vyrui bei pareiga artimiausiems žmonėms.

Mano pirmoji santuoka buvo kupina vilčių, bet sugriuvo po aštuonerius metus. Su vyru taip ir nesulaukėme vaikų, ir šis skausmas tarp mūsų iškastė bedugnę. Skyrybos paliko tuštumą mano sieloje, ir jau nebetikėjau, kad rasčiau laimę. Bet likimas suteikė man susitikimą su Mariu – vyru, kuris sugrąžino man pasitikėjimą meile.

Marius patyrė tragediją: jo žmona mirė, palikdama jį vieną su dviem vaikais. Aš jį pamilau už jo stiprybę, už rūpinimąsi sūnumi ir dukterimi, už tai, kaip jis laikėsi nepaisant sielvarto. Kai susituokėme, aš persikėliau į jo erdvų namą priemiestyje, o mano butas miesto centre liko motinai ir močiutei. Ten jie ir gyvena – mano brangiausi žmonės, kurių negaliu išduoti.

Mano močiutei, Aldonai, 85 metai, o mamai, Laimai, 64. Jos darž pilnos jėgų: patys valo, gamina, eina apsipirkti. Mama net užsiima papildomu darbu internete, redaguodama tekstus, kad netingėtų. Stengiuosi lankytis pas jas kuo dažniau, vežti maisto, padėti namų ruošoje. Tačiau savo mintyse turiu svajonę, kuri manęs nepalieka: noriu, kad mama ir močiutė gyventų su mumis po vienu stogu, kaip tikra šeima.

Bet Marius kategoriškai prieš. Jo atsisakymas kaip peilis širdyje. Jis užaugo namuose, kur trys kartos gyveno kartu, ir jam tai buvo sunkus naštas. Seneliai kišosi į jo gyvenimą, davė patarimų, kontroliavo kiekvieną žingsnį. Marius prisiekė, kad niekada to neleistų savo namuose. “Noriu, kad turėtume savo gyvenimą, Gabija, – sako jis. – Be svetimų balsų ir taisyklių.” Bet kaip paaiškinti, kad mano mama ir močiutė nėra svetimi, o mano širdies dalis?

Aš gyvenu Mariaus namuose, ir tai jo teritorija. Negaliu reikalauti, negaliu primygtinėti. Tačiau kiekvieną kartą, išvykstant iš mamos ir močiutės, jaučiu, kaip kažkas viduje lūžta. Jos dabar susitvarko, bet žinau: ateis diena, kai jiems prireiks mano pagalbos. Močiutė jau sunkiai vaikšto, o mama, nors ir neskundžiasi, pavargsta greičiau nei anksčiau. Kaip galėčiau palikti jas vienas, kai jos manęs prireiks?

Bandžiau kalbėti su Mariumi, bet kiekvienas pokalbis baigiasi ginču. Jis nenori girdėti apie mano artimųjų atsikraustymą, o aš negaliu įsivaizduoti jų apleidimo. Ši mintis mane dusina naktimis, kai nemiegau, žiūrėdama į lubas. Jei Marius nepergalvos, teks priimti baisų sprendimą: vyras ar šeima, kuri mane augino. Skyrybos – paskutinis dalykas, kurio noriu. Myliu Marių, myliu jo vaikus, kuriuos jau laikau savais. Bet išduoti mamą ir močiutę? Mano jėgų tam nepakaks.

Kasdien meldžiuosi, kad Marius suminkštėtų, kad suprastų, kokie svarbūs man mano artimieji. Tačiau laikas bėga, o jo širdis lieka uždaryta. Stoviu sankryžoje, ir baimė mane sukaustė. Jei prarasčiau vyrą, mano gyvenimas sugriūtų. Bet jei palikyčiau mamą ir močiutę, niekada sau to neatleistų. Kaip rasti išeitę, kai abu keliai veda į skausmą?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty + 13 =

Vyras verčia rinktis: jis arba mano šeima