Vyriška draugystė

Vyriška draugystė

Jonas sustabdė „Lexus“ prie prekybos centro. Išlipę nuo šiltos salono šildymo nerimtai žiūrėjo į ledušlaižius šaligatvius. Vakar lijo, o naktį užšalo, ir šaltas vėjas išpučė ledo šerdes, ant kurių klydavo pėsčiieji.

Rytoj motinai gimtadienis, o su dovanų pirkimu Jonas atidėliojo iki paskutinės akimirkos. Didžioje parduotuvėje tikrai ras kiekvienam skonio dovanų.

Išlipęs iš mašinos, pirmas vėjo gūsis atplėšė paltą, o šalikas nuslydo nuo kaklo. Laikydamas paltą, jis užrakinoi automobilį ir žengė link pastato, bet tik užlipęs ant ledo, vosėlis nenukrito. Šaligatvių dar nebuvo pabarstę smėliu ar druska, o jo bateliai buvo madingi, bet visiškai netinkami tokioms sąlygoms.

Vis dėlto jis pasiekė duris ir atsikvėpė šilto oro prabėgoje. Jau ruošėsi eiti prie šalikų skyriaus, bet staiga prisiminė, kad jau praėjusiais metais dovanojo motinai šiltą šaliką.

„Jonai, sveikas!“ – išgirdo jis linksmą šūksnį prie juvelyrinio krautuvėlio lango.

Šalia stovėjo Henrikas, jo seniausias draugas, o pasirodė, kad ir vienintėlis.

„Žiūriu, ar tai tu, ar ne tu. Kiek giū žmonių nesimatėm? Atrodė žiauriai gerai, kaip ir visas tavo stilius – užsienietiškas!“

„Sveiks. Tik ką grįžau“, – sumišęs ir šiek tiek kaltai atsakė Jonas.

„Aš tave šiaip neseniai minėjau. Žinai, gal nuešim kur nors į kavinę?“ – pasiūlė Henrikas.

„Dovanai atvažėjau“, – atsakė Jonas.

„Palauk, Birutei Petrovnai gi rytoj gimtadienis, ar ne?“

„Ar tikrai prisimenėi?“ – nustebo Jonas.

„Aišku. Rytoj. Iki paskutinės atidėliojau, štai ir atvažiavau…“

„Na gerai, rinkis, nebruksiu. Aš jau viską nusipirkau“, – Henrikas mostė ranka į rankose laikomus maišelius. „Bet kad susitiktume artimiausiu metu – sutariam? Štai, imk. Laukiau. Jei nepaskambinsi, iš po žemės išrausiu“, – tarė Henrikas ir įkišo Jonui vizitinę kortelę.

Virdamas motinai auskarus, Jonas vis galvojo apie neturėtą susitikimą ir savyje prikaišiodavo, kad pasielgė kvailai, lyg nesidžiaugęs Henriko pasirodymu. O jau kas – džiaugėsi! Tiesiog buvo nustebęs.

Pasirinkęs auskarus, jis ėmė ieškoti piniginės. Neturėtai užuot ją radęs, sutiko Henriko vizitinę kortelę. Oho – statybėlis „Naujas namas“ vice direktoriaus posto užimtą.

„Oi, atsiprašau“, – Jonas pastebėjo, kad pardavėja kantriai laukia, kol jis atsiskaitys. „Draugas neturėtai sutikau, šimtą metų nesimatėm, suprantate?“

Aš susigrąžė į namus, mintėlis sukosi apie drausgystę…

***

Jie atsirado vienas šalia kito pirmą mokykląs kartoje, su beveik vienodais gladiolų puokų abu turėjo vienodą išsigandusi bet laimingą veido išraiška. Kai klasė tvarkės patekti į vidų, jie nesudarydami sutikimo paėmė vienas kitą už rankų. Klasėje atsisėdo prie vieno suolo.

Taip prasidėjų jų draugystė. Būdavo ir pykčių, bet greitai susitaikydavo. Pyktis buvo smulkus, kvailas. Henrikas visuomet pirmas atsitiesdavo ranką sudaugumo ženklui.

Net kai po mokyklos pasirinko skirtingus universitetus, jie nesiginčijo, nors ir nenorėjo skirtis. Suprato, kad kiekvienas nueis savo keliu. Kas gali uždrausti jiems draugauti ir susitikti? Visa priklauso tik nuo jų pačių.

Henrikas stoti į Kauno technologijų universitetą, o Jonas – univers į užsienio kalbų fakultetą. Dabar jie matydavosi tik savaitgaliais, bet kalbėdavosi iki pat nakties.

Henrikas mokėsi vyriškame mechanikos fakultete, merginų ten buvo nėdaug. O pas Joną – priešingai, vos ne visas fakultetas – tik gražios merginos. Akies netekdė žvelgiant į grožį. O jų ten buvo daug, ir kiekviena vaikinas sulaukdavo merginų dėmesių.

Jonu gale patikt tik viena – žemutėlė ir gyva Aušrelė. Atrodė, kad ji net nemoka galiuoti. Jos akyse slėpėsi linksmybės, pasiruošusios išsiveržti ir užkrėsti visus aplink juoku. Lengva, ori, su ilgais banguotais plaukais. Jonas negalėjo atitraukti akių.

Jis ilgai nedrįso priėiti. Vieną kartą jis vis dėlto tai padarė ir paprašė padėti su vertimu.

„Sakyk tiesiai šviesiai, kad nori susipažinti“, – Aušrelė pažvelgė juo juokingu žvilgsniu.

„Noriu… Noriu tave palydoti po paskaitų. Galima?“ – Jonui išlėkė iš lūpų.

„Lydėk“, – lengvai sutiko mergina, šypsodėlis sukėlė šilumą jam širdyje.

Jie ėjo pavasariniu miestu, ir niekas aplink nebuvo laiminges Jonas. Širdis vos neiššoko iš džiaugsmo. Ir ne tik aplink – visatoje nebuvo laimingesnio žmogaus. Naktį jis prisiminė kiekvieną jos žvilgsnį, kiekvieną šypseną, bet žodžių nebegalėjo atkurti. Vos palaukė ryto, kad pamatytų jį vėl.

Jis ją palydėdavo beveik kasdien. Vėsus balandį paskučiavęs šiltas gegužės, o Jonas vis dar negalėjo įsidrąsoti pabučiuoti Aušrelės. Netrukš baigsis paskaitos, po sesijos ji vyks su tėvais pietūn, o paskui pas močiutę į kitą miestą ir liks ten iki pat rudens. Apie tai galvojęs, jį apimdavo neviltis.

Paskutinis šansas pereiti į kitą jų santykių lygmeną buvo jo gimtadienis, kuris teko į paskutinį gegužės sekmadienį.Jis pasikvietė Aušrelę į svečius, supažindino su tėvais ir galiausiai išdrįso atskleisti savo jausmus – ta diena tapo pradžia jų ilgai lauktai laimei, o su Henriko šeima jie liko artimi draugai iki pat gyvenimo pabaigos.

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one + one =

Vyriška draugystė