Kartais nelaimė ateina nebekalbėdama. Ji neatveria durų, nekelia ankstyvų įspėjimų. Ji tiesiog įeina į tavo gyvenimą ryškiu makiažu, žavinga šypsena ir fraze: „Na, tu visai ne tokia, kokią įsivaizdavau.“ Taip į mūsų namus įsibrovė Ieva – mano vyro pusiau sesuo, jo mamos mylimiausia dukrelė, dėl kurios vos nepalikau visko ir neišėjau.
Tą vakarą viskas atrodė paprastai. Pirmą kartą per kelias savaites laiku baigiau darbą, iš darželio pasiėmiau dukrą Austėją, ir mes nuėjome į parką. Šiltas oras, vaikų juokas, laiminga nuovargis. Namo grįžom apie aštuntą. Nespėjau persirengti, kai suskambėjo telefonas – skambino Tomas.
„Brangioji, dabar važiuoju sutikti Ievos“, – ramiai tarė jis.
„Ievos?“ – nustebau. „Tos pačios, pusiau sesers?“
„Taip, ji išsiskyrė. Atvažiavo visam laikui.“
Apie Ievą žinojau tik iš pasakojimų. Prieš dešimt metų jos tėtas vedė Tomo mamą – Janiną. Nuo tada Ieva buvo beveik šventė jų namuose. Uošvė ją garbino. Arba išvaizda atsidavė, arba mokėjo laiku apsiverkti. Tomas niekada apie ją daug nešnekėjo. Ir aš nesiklausinėjau. Bet kai jis grįžo namo vidurnaktį su milžinišku lagaminu rankoje ir nuovargiu nusiteikimu, supratau – mūsų gyvenimas nebe bus toks pat.
Kitą dieną nuvažiavome susipažinti. Ieva mums atvėrė duris pizamoje, su išsitiesusiu tušu ir ne nuoširdžia šypsena.
„Labas! Taigi tu, matyt, Tomo žmona? Hm… O aš galvojau, kad tu… na, nesvarbu.“
Uošvė, spindinti iš džiaugsmo, sutvarkė stalą lyg vestuvėms: marinuotų agurkų, vištienos, pyragų. Sėdėjo šalia Ievos ir vis kartodavo, kaip ji pavargusi, kaip sunku jai buvo su vyru, ir kaip ji „nusipelno pradėti viską iš naujo“. Tada, tarp kitko, įmetė:
„Brangioji, gal padėtum Ievutei susirasti darbą? Jūs gi turite pažįstamų.“
Taip prasidėjo naujas skyrius. Tomas nerimavo, ieškojo jai darbo, skambino pažįstamiems. Aš ieškojau buto. Galiausiai kaimynai iš viršaus nuomojo „vienkambarį“ – įkalbėjome juos. Tomas net su dokumentais padėjo. Viską – dėl vargšės mergaitės, kuriai „gyvenimas nesisekė“.
O tada prasidėjo tikra košmaras. Rytą – Ieva. Vakarą – Ieva. Mašinos neturi, vairuok ją kaip taksi. Namie nevalgydavo – ateidavo pas mus. Galėjo atsirasti devintą vakaro, stovėti virtuvės viduryje ir pareikšti:
„Aš nevalgiau, o šiandien labai pavargau. Ar jūs ko nors suvirkėte?“
Kartą surengė vakarėlį, muziką įjungė garsiai, kaimynas iškviečė policiją. Buto savininkai įsiutę, bet Ieva kažkaip išsisuko. O uošvė atvažiavo kitą dieną aiškintis:
„Jūs gi negalėjote jos pažiūrėti?! Ji gi tik dvidešimt ketverių, ji kaip vaikas!“
„Atsiprašau, – neitverčiau, – bet mes su Tomu nesamėjome jai au– Nusipelnėme ramybės, o ne amžino rūpesčio apie kitus, – pasakiau ir išėjau iš kambario, palikdama už durų uošvės pykčio šauksmus.