Vienas žingsnis iki laimės
Gabija nuo mažens buvo gražuolė. Žemiauko augalo, šviesiais plaukais, su tobula figūra ir veidu kaip iš pasakos. Baigusi universitetą liko dirbti Vilniuje. Tik su asmeniniu gyvenimu kažkaip nesisekė. Vyriško dėmesio netrūko, tačiau į santuoką niekas nekviečia. O jai jau beveik trisdešimt.
Iš pradžių juokaudavo, kad nėra ko skubėti, dar spės. O paskui apsiniaukė. Laikas, kaip žinia, gudrus bičiulis.
– Galbūt kilsdavo, tave nuraudė? Prisimink, kam kelią kirtojai? – klausė mamos draugė praeitais Naujaisiais.
– Nei kelią kam kirta, nei svetimo pasiėmiau, nei šeimų ardžiau, – tvirtai atsakė Gabija.
– Tai reiškia, kažkas labai tave pavydėjo, – užtikrintai tare teta Ieva, mamos draugė.
Su tuo teiginiu Gabija nesiginčijo. Būdavo ir pavydėtojų, net mokyklos laikais. Berniukų buvo pilna. Mokėsi gerai, bet meilę atidėjo „vėlesniems laikams“.
Mama ją augino viena. Ne vargšavo, bet ir prabangiai negyveno. Mama puikiai megzdavo. Ploni, orūs, šilti, pūkuoti, madingi ir ryškūs megztiniai buvo Gabijos ne tik savo, bet ir pardavinėti.
– Užsikirstų tau liežuvį, Ieva. Ką tu kalbi? Jos gerbėjų kaip grybų po lietum. Yra iš ko rinktis. Svarbiausia neskubėti, – gynė dukrą mama.
– Būtent, gerbėjai. O turėtų būti vyras, blogiausiu atveju – geras meilužis, – atkirto teta Ieva.
– O kuo jie skiriasi? – suerzino klausė mama.
Ji net nenorėjo galvoti, kad jos protinga dukra taps kažkieno meilužę.
– Jokiu skirtumu, išskyrus antspaudą pase, o tai svarbu vaikui. Kartais meilužis už vyrą geriau… – ir teta Ieva pradėjo, kaip įsileido meilužį, kuris jai ir butą nupirko, ir sūnui išsilavinimą davė… O savo niekam tikęs, girtuoklį vyrą išvaro.
Tada Gabija nusprendė, kad nebevažiuos pas mamą sutikti Naujųjų. Atsibodo tie pokalbiai, geriau jau viena. O tuo tarpu šventės artėjo.
Gabija ėjo, žiūrėdama po kojomis, kad neslystų. Kiek nusisuko, praleidžią moterį su vežimėliu.
– Gabija! – staig sušuko ta ir sustojo. – Nepažįsti? Aš Rasa Didžiulytė, dabar Petrauskaitė, – džiaugsmingai pranešė ji.
– Rasa, – Gabija priverstinai nusišypsojo. – Nesužinočiau. Tu dabar Vilniuje gyveni? Seniai?
– Jau treji metai. Reikia gi, kaip gerai su tavim susitikom. Girdejau, kad tu… – Rasa akivaizdžiai ruošėsi pradėti ilgą apklausą.
– Tavo? – paklausė Gabija, bandydama išvengti klausimų. Mamos mėgsta girtis savo vaikų nuopelnais. – Pažiūrėti galima?
– Žinoma. Tai mano dukrelė, – Rados balse skambėjo pasididžiavimas, o žvilgsnis iškart sušilo.
GabijaGabija pasilenkė prie vežimėlio, ir kai pamatė tą mažą stebuką, snują ką tik užmigusį su ilgomis blakstienimis ir rausvomis skruostelėmis, širdyje pajuto, kad būtent tokio mažylė ir laukia – ir kad laimė jau stovi ties durimis, belaukdama tik vieno atmesto žingsnio.