Viskas prasidėjo karšta vasaros diena Vilniuje, kai saulė kepino be gailesčio, o gatvėse svyravo žmonių balsai. Gabija ir Austėja tvarkėsi savo restorane, aptarnaudamos lankytojus ir džiaugdamosis sunkaus darbo vaisiais. Joms ilgai teko svajoti apie savo vietą, o dabar, paslaptingo Princo Dominyko dėka, jų svajonė išsipildė. Tačiau širdyse jos vis prisiminė, kiek reikėjo išgyventi, kad čia atsidurtų.
Tą dieną restoraną įžengė viena moteris – išsekusiu, bejėgiu žvilgsniu. Jauna padavėja iš pradžių pagalvojo, kad tai tik dar viena alkani žmonių, bet moters veidas, kupinas vilties, privertė ją sustoti.
„Ko norite?“ paklausė padavėja, susidomėjusi, bet ir užuojauta apimta. Moteris pakėlė akis ir drebančiu balsu atsakė: „Ieškau darbo… Galiu plauti indus, šluoti, padėti virtuvėje… Prašau, man labai reikia.“
Padavėja pajuto keistą užuojautą ir nusivedė ją pas Austėją ir Gabiją. Pamatę moters būklę, seserys apsikeitė žvilgsniais. „Ką darysime?“ tyliai paklausė Austėja.
„Suteiksime jai šansą,“ nutarė Gabija, pajusdama keistą ryšį su moterimi. „Neturime laisvų vietų, bet galime pradėti nuo mažo.“
Jai pasiūlė indų plovimo darbą, nes šiai pozicijai trūko žmonių. Moteris, vardu Laima, dėkingai sutiko ir tą pačią dieną ėmėsi darbo.
Artėjant dienoms, Laima rodė nuostabą atsidavimą. Nepaisant amžiaus ir sunkumų, ji dirbo nekantriai, vis su liūdna šypsena. Austėja ir Gabija nerimavo dėl jos, bet jutė, jog su ja yra kažkas susiję. Niekas nežinojo apie Laimą daug – net jos vardo. Tik kad ji čia, dirba be atokvėpio.
Ko seserys nežinojo – tai, kad Laima, moteris, kuri dabar jų restorane plovė indus, buvo jų pati motina, tą, kuri paliko jas dar mažytes. Po trijų nesėkmingų santuokų su turtingais vyrais, Laima liko viena – be namų, be pinigų, be šeimos. Jos gyvenimas žlugo, ir dabar, pasiekusi lūžio tašką, ji nusprendė grįžti, nors ir nežinojo, ar kas nors ją atpažins.
Vieną rytą, po ilgos pamainos, Austėja ir Gabija nuėjo į virtuvę pailsėti. Staiga įėjo jų tėvas, Jonas. Jis atėjo aplankyti dukterų, kaip dažnai darė, bet šįkart įvyko kažkas keisto. Virtuvės kampe stovėjo Laima – motina, kuri paliko jas mažas.
Laima iš pradžių jo nepastebėjo, bet pamatė – jos veidas išblyško. Ilgą akimirką tyloje visi stovėjo sustingę. Jonas pažvelgė į dukteris, po lėtai priėjo prie virtuvės stalo.
„Turite naują indaplovę?“ ramiai paklausė Jonas.
„Taip, tėti,“ atsakė Gabija, nustebusi. „Ar ją pažin”Po ilgų pokalbių ir širdies skausmo, Laima galiausiai sudaužė tylą, išdrįso atsiverti, o Austėja ir Gabija suprato, kad kartais atleidus kitam, pirmiausia atleidi sau.”