Jei ne tu…
Gabija ir Aušra draugavo nuo mažens, lankė tą pačią darželį, mokykloje sėdėjo prie vieno suolo. Suaugus, Gabija virto tikra gražuole – ją visada supo gerbėjai, viskas jai sekėsi lengvai, be pastangų. Aušra buvo neryški mergina, tokių kaip ji – tūkstančiai, tokių veidų miniaje niekas nesužvelgia.
Baigusi mokyklą, Aušra įstojo į medicinos mokyklą, pasirinkusi padėti žmonėms. Gabija nusprendė, kad jai diplomo nereikia, kad gyventų gerai. Ji baigė kursus ir dirbo grožio salone, dažydama moterims antakius ir blakstienas.
Draugės sunkiai išgyveno konfliktus ir skyrybas. Nė vienos dienos negalėjo praleisti nesimatydamos ar nepasikalbėjusios telefonu. Daugiausia kalbėjo Gabija, o Aušra klausė, užuojautodama draugei, kai ši vėl išsiskirdavo su jaunuoliu, ar džiaugdavosi jos naujais santykiais.
Kaip dažnai nutinka tarp draugių, abi įsimylėjo tą patį vaikiną.
Pirmoji su Martynu susipažino Aušra. Jei ji būtų sutikusi ne gražuolį, o paprastą, niekuo neišsiskiriantį vaikiną, galbūt jų laukė meilė ir šeima. Tačiau, kaip žinia, laimingi keliai nėra lengvi.
Aušra grįžo iš parduotuvės. Prieš valandą liūtis praplaukė, balos dar nespėjo išdžiūti. Apeinama vienos tokios, užimančios visą šaligatį, ji išgąsdinta pamatė link save skridantį jaunuolį ant elektrinio paspirtuko. Jis žiūrėjo pirmyn, kažkur pro Aušrą. Mergina nebuvo įsitikinusi, ar jis ją pastebėjo, todėl paskutinę akimirką sušuko ir atšoko į šalį – tiesiai į balą.
„Važinėja ant tų paspirtukų, nematęs, kur važiuoja, pamišėliai!“ – sušuko netoliese stovėjusi senutė ir grėsmingai pakratė pirštu. „Ką žiūri? Beveik žmogų partrenkei!“
Vaikinas sustojo ir apsidairė. Aušra tuo tarpu išlipo iš balos ir liūdnai žvelgė į savo purvinas, šlapias kojas.
„Atsiprašau. Kam į balą šokai? Gerai tave matęs, būčiau apvažiavęs,“ – jis priartėjo prie merginos.
Aušrai nereikėjo jo atsiprašymo. Ji žiūrėjo, kur žengti, kad tik neįkristų vėl į purvą, nors kas jau dabar skirtumas.
„Atsistok, pavežiu,“ – pasiūlė vaikinas.
„Palik mane ramybėje,“ – atkirto Aušra.
„Juk atsiprašiau. Ar tau labiau patinka bastytis balose? Kur nunešt?“ – pakartavo pasiūlymą.
„Į gretimą gatvę. Vaižganto dešimt,“ – atsakė ji.
Nerimastingai užlipusi paspirtuką, ji įsikibo į vairą. Paspirtukas sklandžiai išplaukė iš balos, išblaškydamas bangas į šalis. Vėjas maloniai apgaubė veidą, o nuo greičio užgniaužė kvapą. Aušra niekada nevažinėjo elektriniais paspirtukais – bijojo, bet su šiuo vaikinu nebaisu buvo.
Įvažiavę į kiemą, vaikinas sumažino greitį ir šnibždėJie atvažiavo prie trečiojo įėjimo, vaikinas pastūmėjo Aušrą link laiptų ir tylėdamas nusigręžė, nežinodamas, kad ši akimirka pakeis abiejų gyvenimus amžiams.