Mano mama ieško meilės, o aš skęstu vaikų rūpesčiuose

Mano motina ieško meilės, o aš skęstu vaikų rūpesčiuose.

Mano motina, Audronė Paulauskaitė, tarsi ištrino mane ir mano vaikus iš savo gyvenimo. Aš viena kovoju su dviem mažyliais, kurie reikalauja nuolatinio dėmesio, o ji, jų gimtoji močiutė, net nepagalvoja padėti. Šis skausmas graužia mane iš vidaus, ir nežinau, kaip susidoroti su vienatve ir užuojauta.

Kodėl ji taip elgiasi? Atsakymo nerandu. Mes atitolome, kai aš aštuoniolikos išvykau iš tėvų namų Šiauliuose, kad pradėčiau savarankišką gyvenimą. Nuo to laiko mūsų bendravimas virto retais pokalbiais telefonu. Tikėjausi, kad mano vaikų gimimas mus suartins, bet kiekvieną kartą, kai paprašau, kad ji atvažiuotų ar tiesiog išklausytų, ji nutraukia pokalbį po poros minučių: „Greta, man laikas, turiu darbų.“ Kokie darbai gali būti svarbesni už šeimą? Nesuprantu.

Mama visada norėjo, kad išmokčiau savarankiškumą. Jaunystėje tvirtino, kad turiu sugebėti susitvarkyti pati. Bet kai aštuoniolikos išsikrausčiau, teko kąsniojimais kovoti už savo vietą pasaulyje. Ieškoti darbo, nuomotis mažutę butuką, skaičiuoti kiekvieną centą – visa tai nukrito ant mano pečių. Susitvarkiau, bet kokia kaina? O dabar, kai pati tapau mama, tikėjausi bent lašelio jos paramos. Bet jos nėra.

Vietoj to visą jos laiką praryja vyrai. Ji lyg mergaitė bėgioja į pasimatymus, ieško „to paties“, nors jau virš penkiasdešimt. Nesipriešinu jos troškimui būti laiminga, bet kai tai atima visą jos laiką, negaliu tylėti. Mano vaikai, jos anūkai, ilgisi močiutės. Jie klausia, kodėl ji neateina, o aš nežinau, ką atsakyti. Kiekvieną kartą ji sugalvoja naujas atsiprašymo priežastis: arba užsiėmė, arba pavargusi, arba „susitikimas su įdomiu žmogumi“.

Neseniai nebetvėriau. Po dar vieno atsisakymo atvažiuoti į svečius aš prasiveržiau. Paskambinau jai ir išsipurškim: „Mama, tau negėda? Tokiam amžiuje jau laikas sėdėti su anūkais, o ne bėgioti į pasimatymus!“ Ji užsidegė atsakydama: „Aš visą jaunystę tau paaukojau, dirbau be atostogų, auginau tave viena! Dabar mano laikas, Greta! Anūkai – tavo rūpestis, ne mano!“ Jos žodžiai smogė kaip antausis. Taip, ji daug man padarė, bet ar tai priežastis apsisukti nuo šeimos?

Matau, kaip ji tolti. Per pastaruosius dvejus metus susitikome gal kartą per mėnesį. Ji tapo šalta, svetima. Net jos balse nebėra to šilumos, kuri buvo anksčiau. Nelieju, kad ji turėtų aukotis visą gyvenimą dėl mūsų, bet ar tikrai taip sunku atvažiuoti kartą per savaitę? Pabūti su vaikais, pažaisti, duoti man porą valandų pailsėti? Bijau, kad greitai visai nustosime būti šeima.

Kaip jai perteikti, kad gyvenimas – ne tik romantiniai vakarienės ir nauji gerbėjai? Kad šeima, jos kraujas, jos anūkai – tai ir yra prasmė? Pavargau ginčytis, pavargu jaustis nereikalinga. Kartais galvoju: gal tegul ji susiranda savo „princą“, susitvarko asmeninį gyvenimą, o paskui prisimins mus? Bet giliai širdyje bijau, kad to „paskui“ nebus.

Nenoriu netekti mamos. Bet kaip išlaikyti ryšį, kai ji pati mane stumia? Aš skęstu rūpesčiuose, o ji, atrodo, net nepastebi, kaip man sunku. Gal aš egoistė? O gal ji pamiršo, ką reiškia būti mama?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

four × two =

Mano mama ieško meilės, o aš skęstu vaikų rūpesčiuose