Mano tėvas sakė, kad jis niekada pas mane neateis, bet štai jis vėl stovi prie mano durų slenksčio ir prašo paslaugos.

Atrodo, tėvas manė, kad aš daug prisiimu, nes buvau keturiolikos metų ir šeima kreipėsi į mane pagalbos. Tai galėjo būti toks paprastas dalykas kaip kažko paieška internete arba pagalba man perkant internetu. Ar pakankamai blogai, kad po suteiktos paslaugos norėjau išgirsti tik “ačiū”? Bet jei išdrįsdavau priekaištauti mamai, tėčiui ar seneliui, kad pamiršau apie “stebuklingojo žodžio” egzistavimą, po to man buvo pasakyta tiek daug…

Ir taip būdavo visada. Paaugau, išėjau į universitetą, o mane vis dar skraidino prašymai ką nors kam nors nupirkti (nes gaunu stipendiją), arba padėti kaimynų berniukui susitvarkyti su matematika už dyką, arba nuvežti senelį pas gydytoją, kad išspręstų visus klausimus, nes senelis per senas, ir net nervindavosi prieš šiuos vizitus.

Kai tampi vyresnis, įgyji savo daiktų, pareigų, darbą, merginą ir pripranti gyventi duodančiųjų ir gaunančiųjų pasaulyje, leisti laiką padedant tėvams ką nors rasti internete, kuriuo jie tiek metų neišmoko naudotis, tampa šiek tiek nepakeliama. Ypač kai mama ir tėtis paeiliui skambina ir prašo įvesti skaitiklio rodmenis, nupirkti jiems pirkinį internetu arba prijungti mamą prie internetinio seminaro, nes ji “nemoka”. Bėgant metams išmokau pasakyti “ne” tokiems pagalbos prašymams, kai dėl savų priežasčių negalėdavau to padaryti, bet tėčiui tai labai skaudėjo. Ne dėl to, kad nenorėjau ko nors daryti, bet dėl to, kad, jo nuomone, buvau jiems skolingas.

Neseniai dėl to smarkiai susipykome. Taip barėmės telefonu, kad man į ausis dūzgė. Jis sugalvojo savaitės viduryje vykti į kitą miestą ir norėjo, kad jį lydėčiau, nes jis ten pasiklydo, o google maps nemoka naudotis. Paklausiau, kuris iš mūsų yra tėvas, ir išgirdau piktą tiradą apie tai, kaip mane užaugino, padėjo ir aprūpino, o dabar turiu padėti tėvams.

Ji baigėsi įnirtinga tirada apie tai, kad tėtis daugiau niekada gyvenime pas mane neateis. Porą dienų po to jaučiausi kaltas ir galvojau apie atsiprašymą, bet galiausiai tėvas pas mane atėjo pirmas. Ir ne nuoširdžiai atsiprašyti ir susitaikyti, o susidurti su manimi:

– Ar jau sugalvojai dovaną mamai gimtadienio proga? Mėtykime kartu ir nupirkime jai tą siuvimo mašiną, kurios ji norėjo. Man vienai neužteks, o jai padarysime malonią staigmeną.

Ką į tai atsakysiu? Dar kartą buvau susigraudinusi ir įskaudinta, o paskui apsimečiau, kad to nebuvo.

Ar dar kas nors, be manęs, jaučiasi taip, tarsi tėvai jais naudotųsi, kai jiems patogu? Jie suaugę… O kas, jei manęs nebūtų buvę? Kaip jie apskritai gyventų?

Rate article
Zibainis
Add a comment

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Mano tėvas sakė, kad jis niekada pas mane neateis, bet štai jis vėl stovi prie mano durų slenksčio ir prašo paslaugos.